У Львові заборонили збирати з батьків гроші на школу

1 Жовтня 2017 Новини

У Львові батьківським комітетам та освітянам заборонили збирати готівкові кошти з батьків школярів і дошкільнят.

Відповідний наказ 26 вересня підписала начальник управління освіти Львівської міської ради Зоряна Довганик, – повідомляє forpost.lviv.ua.

Відповідно до документу, працівникам навчальних закладів, а також батьківським комітетам та учасникам навчально-виховного процесу категорично заборонено збирати готівкові кошти з батьків учнів та вихованців навчальних закладів м. Львова для вирішення фінансових питань, пов’язаних з покращенням матеріально-технічного забезпечення, проведення ремонтних робіт, відзначення ювілейних та святкових дат тощо.459db1e-lviv-groshi-skoli--1-

50e3081-lviv-groshi-skoli--2-

Персональну відповідальність за вчинення протиправних дій щодо збору коштів в управлінні освіти поклали на керівників навчальних закладів.

Голова Батьківської Ради Львівщини Олена Пономарева вважає, що це не забороняє батькам допомагати навчальним закладам.

Навпаки, допомагати можна і треба, але добровільно, законно та прозоро. Кожен заклад має спецрахунок на який можна переказати добровільну пожертву.

Гроші на цьому рахунку – гроші цільового використання та суворої звітності і достатньо в призначені платежу вказати на що, якому класу або на яку потребу ви переказуєте гроші і вони чітко попадуть за призначенням“, ­– пояснила Пономарева.

Вона також зазначила, що цей наказ дозволить перевести благодійність у законне русло, звільнить багатьох вчителів від тягаря, а батьків від тиску та приниження збоку батьківських комітетів.

Ми вже чуємо страшилки від зацікавлених освітян: не буде миючих, крейди, охорони, лампочок, вікон, дверей… Шановні, не буде поборів та ненависті, а решта все буде добре!“, – додала голова Батьківської Ради Львівщини.

Залишити відповідь

1 Коментар На "У Львові заборонили збирати з батьків гроші на школу"

avatar
  Підписатися  
Найновіший Найстаріший Голоси
Сповістити про
Igor
Гість

Крім наказу, ще потрібно встановити контроль за його виконанням.Наказ то є але більшість його ігнорує. Починаючи від директорів шкіл та дошкільних закладів і закінчуючи комунальними закладами.Як згідно чинного законодавства повинні надавати безкоштовну освіту, а надають за благодійні внески. А безкоштовні місця у них не передбачені.