Блакитний супермісяць 2018: дивитися онлайн трансляцію

31 Січня 2018 Новини

У середу, 31 січня, жителі Землі спостерігають одночасно три незвичайних явища: супермісяць, повне місячне затемнення і “блакитний Місяць” – другий повний місяць за січень. Минулого разу таке поєднання спостерігали у 1982 році, а повториться воно тільки в 2037,  – пише Обозреватель.

Трансляція місячного затемнення на YouTube-каналі NASA почалася о 12:30 за київським часом:

Як відбувається Місячне затемнення

31 січня о 12:49 за київським часом Місяць торкнувся земної півтіні – у цей час почалося напівтіньове затемнення. Воно нерозбірливе неозброєним оком, але в міру наближення Місяця до краю земної тіні буде все більш помітним.О 13:48 Місяць почав занурюватися в тінь Землі. Повністю занурився він о 14:51. Максимальна фаза затемнення настала о 15:29, коли Місяць опинився поблизу центру земної тіні. Усього Місяць проведе в земній тіні більше години.

Вихід із земної тіні почнеться о 16:08. У цей час Місяць зійде над горизонтом і набуде червонувато-бурого, “кривавого” відтінку.

Остаточно Місяць вийде з тіні через дві години – о 18:09.

Під час супермісяця видимий діаметр цього небесного тіла збільшується на 14 відсотків (порівняно з мінімальним), а диск може стати яскравішим на 30%.

Хто зможе побачити Супермісяць

За затемненням зможуть спостерігати в Україні, в Білорусі, Молдові, Росії, Прибалтиці. Також незвичайне явище побачать жителі західної частини Північної Америки, Канади, країн Азії, Гавайських островів, Аляски. У Південній Америці та Африці, на жаль, Супермісяць-2018 буде не доступним.

Залишити відповідь

Будьте першим!

avatar
  Підписатися  
Сповістити про