Місія МВФ привезе рекомендації щодо антикорупційного суду

9 Лютого 2018 Новини

Це одне з найбільш спірних питань у співпраці з Фондом.

Про це 09 лютого 2018 року повідомляє сайт «LB.UA».

Міністр фінансів Олександр Данилюк заявив, що експерти Міжнародного валютного фонду в ході майбутнього візиту в Україну нададуть рекомендації до закону про Антикорупційний суд.

Разом з місією приїжджають кілька експертів, які працюватимуть і даватимуть рекомендації щодо закону про створення Антикорупційного суду, – сказав Данилюк.

Він зазначив, що зараз саме той час, коли ця місія є необхідною для успішної співпраці з МВФ.Нагадаємо, технічна місія Міжнародного валютного фонду відвідає Україну 12-16 лютого.

4-річна програма розширеного фінансування (EFF) МВФ для України на 17,5 млрд доларів була прийнята в березні 2015 року. На сьогоднішній день з цієї суми отримано $ 8,7 млрд. Перший транш в $ 5 млрд було виділено відразу після підписання програми, другий в $ 1,7 млрд – в серпні 2015 року, третій в $ 1 млрд – у вересні 2016 року і останній, четвертий в $ 1 млрд – в квітні 2017 року.

В кінці січня Київ виконав одну з умов для наступного перегляду програми – був прийнятий новий закон про приватизацію. Крім цього, президент Петро Порошенко вніс до Верховної Ради кандидатуру Якова Смолія на посаду глави НБУ, яка фактично стала вакантною з весни минулого року, коли нинішня глава Валерія Гонтарєва подала у відставку.

Ухвалення закону про Антикорупційний суд і виконання обіцянок щодо приведення цін на газ до ринкового рівня залишаються основними умовами для виділення п’ятого траншу в рамках кредитної програми.

Залишити відповідь

Будьте першим!

avatar
  Підписатися  
Сповістити про