image
 |  4 11 Квітня 2018 | 16:42

Спочатку були вибухи крила літака, а потім був вибух у фюзеляжі, - Антоні Мацєревич

У представленому технічному рапорті смоленської підкомісії міститься сім пунктів, які доводять тезу, що причиною авіакатастрофи 10 квітня 2010 року не була помилка пілота.
Про це 11 квітня 2018 року повідомляє сайт «Polskie Radio».
Спочатку були вибухи лівого крила літака Ту-154 м на висоті понад 900 метрів над порогом летовища «Сєвєрний», а потім був вибух у фюзеляжі літака, перед тим як машина вдарила в землю, – це основні тези рапорту смоленської підкомісії.

Читайте також: Пасажири були вбиті вибухом у центроплані перед зіткненням із землею, – Антоній Мацеревич
Підкомісія під керівництвом Антоні Мацєревича працює при Міністерстві національної оборони. У рапорті міститься сім пунктів, які доводять тезу, що причиною авіакатастрофи 10 квітня 2010 року не була помилка пілота.
Російські диспетчери руху на летовищі «Сєвєрний», за погодженням командувача військово-транспортної авіації РФ генерала В. Бенедиктова у Москві, послідовно подавали неправдиву інформацію екіпажу літака Ту-154 М під час підходу до посадки 10 квітня 2010 року. Перед посадкою Ту-154 М відбувся контрольний підхід на посадку військового літака Іл-76, котрий мав перевірити дію навігаційних систем летовища «Сєвєрний». Іл-76 двічі сходив на рівень нижче мінімуму, за кожним разом машина сходила на рівень кілька метрів над плитою летовища з його лівого боку, – написано у першому пункті Технічного рапорту, який в середу представила смоленська підкомісія МНО.

Читайте також: Смоленська катастрофа: 69 фрагментів тіл були у трунах інших людей
У документі зазначено, що «спочатку відбулися вибухи лівого крила, які призвели до розпаду структури частини крила на висоті понад 900 метрів над рівнем стартової смуги номер 26 летовища «Сєвєрний» у Смоленську. Ці вибухи розкинули частини лівого крила на площу понад 30 метрів ширини і понад 400 метрів уздовж польоту літака. Згодом від крила відірвався клапан, частини якого знайдено на відстані понад 400 метрів».
Після того, як машина подолала поріг TAWS38 (710 метрів) над порогом злітно-посадкової смуги, відбувся ряд аварій: лівого двигуна, генератора, клапанів, шасі літака і т.д.), – написано у рапорті.

Читайте також: У Польщі – восьмі роковини Смоленської катастрофи

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити