Порошенко – корумпований бізнесмен, навколо якого багато небезпечних людей, – Дрю Салліван

17 Квітня 2018 Новини

«Українській правді» співзасновник OCCRP розповів, чому корупція часів Порошенка дуже схожа на корупцію часів Януковича.

Про це 17 квітня 2018 року повідомляє сайт «Українська правда».

– У вас багато розслідувань про Росію, Азербайджан та інші країни, але ви достатньо рідко пишете про Україну. Чому?

– У цих країнах, зокрема Україні, працюють наші локальні журналісти-партнери.

Про Україну було написано багато історій після Райських паперів і Панамських документів, але деколи вони губляться у порівнянні з іншими нашими великими історіями.Наразі дані можуть прийти з будь-якої країни, це радше удача.

До речі, багато людей були незадоволені нашим розслідуванням щодо Порошенка. Казали, не можна атакувати президента, коли країна у стані війни. Але я вважаю, що справедливість не має «правильного» часу – правду потрібно казати як у часи війни, так і миру. Правда звільнить нас. Допоможе знайти шлях до порядку і правосуддя.

Ти можеш виправдовувати корупціонера, бо він на війні, але кого і що ти таким чином врятуєш? Владу, якою пишаєшся? Ні, корумповану владу.

– Нещодавно ви сказали, що Порошенко використовує ті самі методи, що і Путін. І що він корумпований, як Янукович. Чому ви так вважаєте?

– Подивіться, що відбувається в Україні. ЗМІ і громадський сектор відкрито залякують. Незалежні медіа знаходяться під величезним тиском. Наприклад, «Українська правда». Ви втратили журналіста. «Громадське» і «Слідство.Інфо» теж відчувають тиск. Як тільки вони атакують уряд, отримують більше проблем.

Якби влада почувалася у безпеці – вона не атакувала б медіа і давала б можливість їм розповідати їхні історії. Але дії влади демонструють, що їхні помисли – нечисті.

Корупція часів Порошенка дуже схожа до корупції часів Януковича. Можливо, вона не такого розмаху, адже Янукович був насправді дуже поганою людиною і демонстрував це.

Порошенко ж прийшов до влади з доброю волею народу і зневажив її. Він не виправдав очікування, які покладали на нього громадяни і не дуже працював над тим, щоб очистити Україну. Дуже шкода.

Порошенко – корумпований бізнесмен, навколо якого багато небезпечних людей. І він продовжує робити дуже сумнівні речі.

– Наприклад?

– Представники Порошенка запевняли, що не переводили гроші в офшори, але докази свідчать про протилежне. Потім вони напали на нас за нашу інтерпретацію документів.

Порошенко запевняв, що віддасть бізнес у довірчу власність. Але ми не отримали жодного підтвердження цьому, а сам президент відмовляється опублікувати ключові документи, які б довели, що він каже правду. Ми ж думаємо, що ці документи покажуть протилежне.

Тому що опосередковані докази свідчать про те, що Порошенко і далі володіє Липецькою фабрикою, просто вона знаходиться в сліпому трасті (тобто довірені особи мають повну свободу дій, а бенефіціар не має права втручатися – УП). Наприклад, минулого року рішення закрити фабрику ухвалив менеджмент корпорації Roshen, а не траст, в управлінні якого вона перебуває.

Тобто президент не зробив того, що обіцяв. А його люди брешуть. Причому намагаються просто заперечити наші аргументи словами “ви неправі і дурні”. Ми не дурні. Ми журналісти-розслідувачі і розуміємо, як працює бізнес-документація.

Якби він був реально чесною людиною, опублікував би справжні документи. Але він цього не робить і радше буде атакувати журналістів за чесність.

Тепер ми ще більше не довіряємо йому і ще детальніше перевіряємо його.

Дрю Салліван ніколи не добирається на роботу одним способом. Сьогодні він піде пішки, завтра – автобусом, післязавтра візьме авто. І завжди обиратиме інший шлях. Усе це – заради власної безпеки.

Дрю – співзасновник Центру дослідження корупції і організованої злочинності, англійською – Organized Crime and Corruption Reporting Project, OCCRP. Майже 20 років він займається розслідуваннями «сильних світу цього». І запевняє: його мета – казати правду, яка не була сказана до цього.

OCCRP брало безпосередню участь в аналізі Панамських документів і Райських паперів, які в ЗМІ отримали неофіційну назву «офшоргейт». Це два масштабні витоки фінансової документації високопосадовців і бізнесменів з усього світу.

Серед українців у документах фігурують президент Петро Порошенко, екс-прем’єр Павло Лазаренко, бізнесмен і екс-власник газети Kyiv Post Мохаммад Захур, скандальновідомий мер Одеси Генадій Труханов та інші.


Залишити відповідь

Будьте першим!

avatar
  Підписатися  
Сповістити про
Популярні новини