Презентували нову книгу про Володимирщину

17 Квітня 2018 Волинь

Сьогодні Почесний житель Володимира-Волинського Ярослав Киба презентував краєзнавчу книгу «Володимирщина: минувшина та сучасність».

Про це інформує «ВолиньUA».

Презентація пройшла у Володимир-Волинській районній бібліотеці. Її директор Людмила Сулік першою привітала автора з написанням та виходом у світ книги. Далі вітальне слово мали племінниця видатного дослідника Волині Олександра Цинкаловського Наталія Грабарчук-Цинкаловська, керуюча справами Володимир-Волинського міськвиконкому Наталія Прогонюк та науковий співробітник Володимир-Волинського історичного музею,  ім. О. Дверницького, поет Богдан Янович.  До речі, після слів вітань Богдан Янович зачитав вірш присвячений автору нової книги.Ярослав Киба зізнався, що мав два поштовхи для написання книги. Перший йому надав заступник міського голови Микола Веремчук, коли вручив книгу Олександра Цинкаловського «Княжий город Володимир».

– Я коли її прочитав, то ніби біля мене розірвалася міна. Його книга безцінна! – наголосив пан Киба і додав, що йому стало цікаво, а що наступні покоління знатимуть про наше місто через кілька десятків років.

Другим поштовхом стала дружба з професором Львівського політехнічного інституту Борисом Князевичем, котрий мріяв написати енциклопедію про Володимир і навіть почав збирати матеріали.  Дійшов до літери «К» та у віці 88 років відійшов у вічність.

У своїй краєзнавчій книзі, яку автор писав 5 років, використано багато матеріалів з праць Ярослава Царука, котрі детально описують складні часи польсько-українських відносин під час Другої світової війни. Є сторінки присвячені князям, є розповіді про ті чи інші події від різних людей з якими зустрічався автор, окремі розділи присвячені підприємствам та установам міста, в книзі використано 1417 фотографій, а також описані 78 сіл Володимир-Волинського району.

– Волинь  – надзвичайно багата на знаменитих людей. Я думав, що назбираю їх для книги десь 25-40, а вийшло 270, – зазначив Ярослав Киба.

Книга видана невеликим тиражем у 500 примірників і за її видання автор заплатив 63 тисячі гривень.

Особливі слова подяки Ярослав Киба висловив бібліотекарям Володимир-Волинського району, котрі допомагали автору у зборі матеріалів і нині ретельно документують історії своїх сіл.

Читайте також: Макс Кідрук презентував у Володимирі-Волинському нову книгу

На Волині презентували книгу дисидента «Барвінок у снігу»

 

 


Залишити відповідь

Будьте першим!

avatar
  Підписатися  
Сповістити про
Популярні новини