Чого не можна робити на Радоницю-2018? Головні заборони Батьківського дня

17 Квітня 2018 Новини

17 квітня православні християни відзначають Радоницю, яку в народі також називають Гробки і Батьківський день.

Про це 17 квітня 2018 року повідомляє сайт «Українські Новини».

У свято віруючі люди відправляються в храм, а потім на кладовище, щоб пом’янути там своїх покійних рідних. «Українські Новини» розкажуть про те, що не можна робити на Радоницю-2018.

Варто почати з того, що напередодні свята потрібно відвідати кладовище та провести прибирання на могилах своїх близьких. В Батьківський день церква не вітає великі прибирання на кладовищах, оскільки про це важливо дбати заздалегідь.На Радоницю насамперед варто відправитися в церкву, щоб помолитися за своїх покійних родичів. Також потрібно подати заупокійну записку і поставити свічку.

Після служби в храмі необхідно відправитися на кладовище. Тут також важливо запалити свічку і прочитати молитву. По закінченню молитви потрібно присвятити хвилину мовчання спогадам про померлого.

На Радоницю потрібно приносити на цвинтарі квіти для прикраси могил: живі або штучні.

Що стосується заборон, на кладовищі не можна влаштовувати застілля. Потрібно не забувати, що поминати померлих можна лише великодніми пасками і яйцями, а не наїдатися будь-якою іншою їжею. Кладовище в першу чергу є місцем спочинку і роздумів.

Одна з головних заборон Радониці – оплакування померлих, оскільки про них потрібно згадувати з теплом і тільки добрими словами, без смутку.

Не можна поминати покійних вином і горілкою, залишати алкоголь на могилах і кропити їх спиртним.

Також небажано ставити на підвіконня частування для покійних родичів, оскільки вони не потребують цього. Покійним потрібні лише молитви живих родичів про їх душі.

Часто люди залишають на могилі якесь частування у вигляді паски, цукерок або яєць. Однак церква рекомендує віддати цю їжу жебракам і попросити їх помолитися за померлого.


Залишити відповідь

Будьте першим!

avatar
  Підписатися  
Сповістити про
Популярні новини