Транзит газу Україною є стратегічним для безпеки ЄС, – віце-голова Єврокомісії

17 Квітня 2018 Новини

За словами Мароша Шевчовича, транзитний шлях газу Україною є стратегічним теж для Центрально-Східної Європи.

Про це 17 квітня 2018 року повідомляє сайт «Polskie Radio».

Український шлях транзиту газу є стратегічним для нашої енергетичної безпеки, – написав у Twitter віце-голова Європейської комісії Марош Шевчович після зустрічі у Берліні з міністром економіки Німеччини Петером Альтмайєром.

Український шлях транзиту газу є стратегічним для нашої енергетичної безпеки. Зусилля Німеччини у пошуку рішення, що зробить (цей шлях) комерційно вигідним, дуже цінуються та потрібні. Я можу уявити чотиристоронні перемовини як політичний стимул для переговорів з Україною та Росією, – додав Шевчович.

На спільній прес-конференції європейський комісар заявив, що Єврокомісія дуже цінує найновіші заяви канцлерки Німеччини Анґели Меркель у справі Nord Stream 2. За словами Шевчовича, позиція Меркель дозволяє вважати, що до розмов на тему українського транзиту за участю України, Росії та Єврокомісії може приєднатися Німеччина.Комісар нагадав, що попри нещодавню суперечку з Росією, Україна змогла забезпечити транспортування газу для споживачів в ЄС.

Це підтверджує, що транзитний шлях працює і має стратегічне значення для забезпечення постачань газу не тільки Україні, але також Центральній і Східній Європі, – наголосив він.

За інформацією агентства «Інтерфакс-Україна», Альтмайєр заявив, що «у питанні Nord Stream 2 завданням Німеччини є забезпечення постачань газу для приватних проектів інфраструктури та одночасний захист інтересів України».


Залишити відповідь

Будьте першим!

avatar
  Підписатися  
Сповістити про
Популярні новини