У Польщі розпочався перегляд фільмів «Відлуння Катині»

17 Квітня 2018 Новини

Перегляд фільмів про Катинський розстріл польських громадян супроводжують історичні лекції та дискусії.

Про це 17 квітня 2018 року повідомляє сайт «Polskie Radio».

У Варшаві, Познані та кількох інших містах Польщі розпочався 9 перегляд фільмів під назвою «Відлуння Катині».

Як пояснив голова Інституту національної пам’яті Ярослав Шарек, у рамках цьогорічного перегляду, під час безкоштовних показів, можна подивитися фільми присвячені Катинському розстрілу майже 22 тисяч поляків, який виконано з наказу Сталіна в 1940 році.

Ми покажемо документальні фільми, в яких вказано драматичні пережиття цих людей та їхніх родин. Покажемо шлях до правди. Цей час після 1989 року, коли можна було говорити про Катинський злочин, використало велике число документалістів та режисерів. Вони були натхненні цією темою, – вказав Ярослав Шарек.

Перегляд фільмів супроводжують історичні лекції, дискусії з участю режисерів, учених, журналістів, а також членів сімей жертв Катині. Медіа-патроном події є Польське радіо.Катинський злочин – це масове вбивство польських громадян, здійснене загонами НКВС на підставі рішення Політбюро від 5 березня 1940 року. Тоді було розстріляно понад 21 тисячу польських військовополонених та польської інтелігенції, яких взято у полон після вторгнення Червоної Армії до Польщі 17 вересня 1939 року. В’язнів тримали і вбивали у різних місцях, зокрема у Козельську, Осташкові, Старобільську, Биківні та ін..


Залишити відповідь

Будьте першим!

avatar
  Підписатися  
Сповістити про
Популярні новини