Під Храмом Воздвиження хреста Господнього в Луцьку руйнується крипта

5 Травня 2018 Волинь

У музеї Луцького братства відбулося громадське слухання, під час якого обговорили збереження крипти під храмом Воздвиження хреста Господнього.

Про це 05 травня 2018 року «ВолиньUA» повідомили в Управлінні Волинської єпархії Київського Патріархату.

Проблемою є те, що відкритий некрополь затоплюється ґрунтовими водами та частково через каналізаційну мережу.

Як розповідає настоятель парафії протоієрей Василь Клочак, розроблено два проекти, які виводитимуть воду із підземелля. Але вони дороговартісні, тож представники влади мали б допомогти зберегти від руйнації пам’ятку національного значення.Під час слухання також офіційно оприлюднили список із 51 імені братчиків, похоронених на території монастиря. Проте це неповний перелік. Як зазначає завідувач музею Олена Бірюліна, в описі церковного майна 1806 р. вказано, що під храмом знаходилися три камери із похованнями. Сьогодні для богослужінь розчищено лише одну з них.

У засіданні взяли участь, зокрема, настоятель чоловічого монастиря Воздвиження хреста Господнього ієромонах Никодим (Смілий), голова Луцького Хрестовоздвиженського братства (відродженого) Андрій Бондарчук, представники міської влади та громадськості.

Залишити відповідь

1 Коментар На "Під Храмом Воздвиження хреста Господнього в Луцьку руйнується крипта"

avatar
  Підписатися  
Найновіший Найстаріший Голоси
Сповістити про
Волинянка
Гість

Там треба було поховати Климчука, Романюка, Кривицького, Еремеєва….. за непосильний вклад на Волині. А то тепер не знаєте як цих трутнів вшанувати