Делегація з Волині взяла участь у форумі «За українську мову!»

9 Травня 2018 Волинь

Делегація з Волині взяла участь у Всеукраїнському форумі «За українську мову!».

Про це 09 травня 2018 року інформує «ВолиньUA».

На захід, який відбувся у Києві 8 травня, зібралося близько 300 громадських, культурних та наукових діячів з усіх областей України, а також учасники російсько-української війни, представники політичних партій, урядовці, народні депутати.

З-поміж представників від Волині участь у форумі взяли депутат Луцької міськради Богдан Вавринюк (фракція ВО «Свобода»), депутат Княгининської ОТГ Алла Жупанюк (ВО «Свобода»), активний учасник руху на захист української мови Богдан Жишко та інші.

Це чудовий корисний захід для українців і усіх громадян України. Там пролунали правильні речі щодо того стану справ, в якому перебуває українська мова. Навіть на четвертому році війни з Росією влада так і не усвідомила важливість української мови як основи державності. Натомість нам пропонують надалі залишатися у якості колонії. Робота Міністерства освіти спрямована не на підтримку розвитку української мови, а на підтримку розвитку мов нацменшин. І це в той час, коли згубність такої політики ми пожинаємо до сьогодні. Також на форумі мені було приємно зустрітися з багатьма відомими людьми, науковцями, книговидавцями. І болісно було чути про утиски україномовних на Півдні України, – поділилася враженнями депутат Княгининської ОТГ Алла Жупанюк.

На Всеукраїнському громадському форумі «За українську мову!» закликали ухвалити мовний закон на основі проекту №5669, авторами якого є народні депутати-свободівці.Також у резолюції форуму зазначено вимогу забезпечити державницьку мовну модель освітнього процесу.

Неприйнятним є розвиток мов нацменшин шляхом звуження функції української мови як державної: це є підривом основ національної безпеки, – вказано у документі.

У резолюції звертається увага на те, що уряд України проводить політику нейтралізації державного статусу української мови через паралельне використання мов нацменшин. А проект нового закону про функціонування української мови дуже нагадує спотворений варіант скасованого закону Ківалова-Колесніченка.

Крім того, учасники форуму підтримали вимоги:

– позбавити звання Героя України Сергія Ківалова;

– відправити у відставку з посади міністра освіти Лілію Гриневич.

Читайте нас у мережі Фейсбук, якщо бажаєте бути першими!

Залишити відповідь

Будьте першим!

avatar
  Підписатися  
Сповістити про