Депутати райради на Волині підтримали звернення щодо необхідності прийняття Виборчого кодексу України

31 Травня 2018 Волинь

Іваничівська районна рада під час засідання 26 сесії, що відбулося 31 травня, прийняла звернення до голів депутатських фракцій і груп Верховної Ради України та районних рад Волинської області, в якому наголошує на необхідності прийняття Виборчого кодексу України.

Про це інформує «ВолиньUA».

У зверненні зазначено, що прийняття такого важливого документу сприятиме створенню єдиної уніфікованої правової основи для підготовки і проведення виборів в Україні відповідно до Конституції України та рекомендацій міжнародних організацій. А також оновити всю систему влади в Україні на основі європейських виборчих стандартів, розбудує справжні потужні політичні сили, які користуються підтримкою у суспільстві.Нагадаємо, що 7 листопада 2017 року Верховною Радою України було ухвалено в першому читанні проект нового Виборчого кодексу України. Згідно цього проекту, впроваджено виборчу систему, яка дозволяє персоніфікувати голосування, тобто впроваджує відкриті списки кандидатів, що покликано припинити купівлю місць у парламенті та забезпечить людям самостійно визначати, хто представлятиме їхні інтереси у законодавчому органі та підвищить відповідальність депутатів перед виборцями.

Крім того, у новому виборчому кодексі передбачено, що висувати кандидатів на загальнонаціональних виборах можуть лише політичні сили, які мають регіональні організації не менше, ніж в 14-ти адміністративно-територіальних одиницях.

Разом із нормою, яка передбачає встановлення загального 4% прохідного бар’єру – це допоможе очистити політичне поле України від партій-одноденок та ситуативних піар-проектів.

Депутати Іваничівської райради, на чолі зі свободівцем Андрієм Бадзюнем, закликають усі фракції та групи парламенту проголосувати за Виборчий кодекс України у другому читанні та в цілому.

Читайте також: Виборчий кодекс: регіональні списки та 4% прохідний бар’єр

Залишити відповідь

Будьте першим!

avatar
  Підписатися  
Сповістити про