Суд скасував ряд розпоряджень екс-«губернатора» Волині та поновив посадовицю Держархіву

9 Червня 2018 Волинь

Заступника директора Державного архіву Волинської області Марію Багнюк поновили на посаді через суд, визнавши її звільнення з цієї посади незаконним.

Такою є постанова Львівського апеляційного адміністративного суду, який задовольнив позовну заяву Багнюк Марії Григорівни до Волинської обласної державної адміністрації, голови Волинської ОДА Володимира Гунчика, Державного архіву Волинської області та директора Державного архіву Волинської області Сергія Карасюка.

Як стало відомо «ВолиньUA», після перемоги Революції гідності заступник директора Державного архіву Волинської області Марія Багнюк тривалий час виконувала обов’язки директора архівної установи.Проте з приходом на посаду голови Волинської ОДА Володимира Гунчика потрапила в немилість до його ставленика Сергія Карасюка, котрий вирішив усунути свого заступника з посади руками «губернатора», готуючи йому до підписання протиправні розпорядження.

Не погоджуючись із упередженими підходами до державної служби, Марія Багнюк подала на таких держпосадовців позов до адміністративного суду.

Судова тяганина тривала з вересня 2017 року по травень 2018 року.

Зрештою, Львівський апеляційний адміністративний суд постановив:

– Визнати протиправним та скасувати розпорядження голови Волинської ОДА від 10 жовтня 2016 року №460 «Про внесення змін до Положення про Державний архів Волинської області».

– Визнати протиправним та скасувати розпорядження голови Волинської ОДА від 27 жовтня 2016 року №486 «Про затвердження нової редакції Положення про Державний архів Волинської області».

– Визнати протиправним та скасувати наказ директора Державного архіву Волинської області від 20 жовтня 2016 року №40-ОС «Про затвердження структури Держархіву області».

– Визнати протиправним та скасувати розпорядження голови Волинської ОДА від 19 січня 2017 року №8-ос «Про переведення Багнюк М.Г.».

– Поновити Багнюк М.Г. на посаді заступника директора Державного архіву Волинської області з 19 січня 2017 року.

– Зобов’язати Державний архів Волинської області нарахувати та виплатити на користь Багнюк Марії Григорівни різницю в заробітку за час виконання роботи на посаді заступника начальника відділу формування НАФ та діловодства Державного архіву Волинської області з 19 січня 2017 року по 16 травня 2018 року.

Залишити відповідь

5 Коментарі На "Суд скасував ряд розпоряджень екс-«губернатора» Волині та поновив посадовицю Держархіву"

avatar
  Підписатися  
Найновіший Найстаріший Голоси
Сповістити про
Роман Шилов
Гість
В одному реченні неприпустимо вживати визначну історичну подію модерної України – Революцію гідності та прізвище Багнюк М.Г., так як між цією подією та даною особою немає нічого спільного, жодних паралелей. Дана особа не брала участь у революційних подіях ні в Києві, ні в Луцьку, не вела жодної націоналістичної агітації в архіві чи поза його межами, не проявляла будь-яких симпатій учасникам Майдану та Революції, більше того Багнюк М.Г. була у свій час дійсним членом комуністичної партії та, як стверджують її колеги, пишалась цим. Під час Революції Гідності, коли дана особа була заступником директора, в архіві взагалі було заборонено обговорювати революційні події… Читати далі »
Володимир Данилюк
Гість

Дивна позиція деяких коментаторів… Жертву свавілля горе-губернатора Гунчика, колишнього червоного директора, комсомольського та компартійного функціонера, звинувачують, а джерело зла – не бачать… А, може, поговоримо про статтю КК України “Зловживання владою або службовим становищем”?

Роман Шилов
Гість

Про які звинувачення “з боку коментаторів” взагалі йде мова? Суть мого коментаря полягає в тому, що автор статті не мав жодного морального права приплітати Революцію гідності до цієї теми. Між перемогою Революції гідності та особою Багнюк М.Г. і її призначенням в.о. директора не має жодних причинно-наслідкових зв’язків. Не варто маніпулювати суспільною свідомістю та знецінювати роль й значення Революції гідності.

Бандера прийде по тебе злодюго
Гість
Бандера прийде по тебе злодюго

Ромку, ти мабуть в політиці вже давно. Вміло маніпулюєш поняттями. Про якусь участь пані Марії у революції, чи її заслуги, у статті немає жодної згадки! І скажи чому люди мають довіряти твоїм словам, якщо ти приховуєш свою особу. Вкажи джерело вище наведеної інформації, ато пером махати не мішки тягати.

Роман Шилов
Гість
А якщо ви хочете поговорити про статтю КК України “Зловживання владою або службовим становищем”, то хотів би вказати на наступні факти: 1) за той час, поки Багнюк М.Г. була в.о. директора (близько року) звільнено безпідставно, без пояснень 11 працівників, які “попали в немилість” до горе-керівника, яка “дорвалася до влади”, тим самим зламано їхні долі, в них забрали улюблену роботу і “викинули на вулицю”. 2) в той час, коли Багнюк М.Г. була в.о. директора премії та надбавки розподілялись за її “справедливою” схемою. Більшість працівників мала премії та надбавки максимум 5-10 %, а здебільшого й взагалі працювали на “голому окладі” та мали… Читати далі »