Заборонені в Україні сайти залишаються в десятці популярних серед населення

12 Червня 2018 Новини

За травень п’ятьма найпопулярнішими по відвідуваності в Україні доменами стали Google, Youtube, Facebook, «ВКонтакте» і Ukr.Net.

Заборонена в Україні рішенням РНБО російська соціальна мережа «ВКонтакте» залишилася на четвертому місці, а російська соцмережа «Однокласники» все ще у десятці по відвідуваності – такі результати дослідження інтернет-аудиторії України за травень 2018 року, повідомляє прес-служба Інтернет-асоціація України з посиланням на дані компанії Factum Group Ukraine.Згідно з проведеним дослідженням, за травень п’ятьма найпопулярнішими по відвідуваності в Україні доменами стали Google, Youtube, Facebook, «ВКонтакте» і Ukr.Net. При цьому середньоденна частка аудиторії за місяць для доменів Google склала 67%, а місячне охоплення аудиторії – 86%. Для Youtube ці показники становлять 42% і 73%, для Facebook – 33% і 57%.

Середньоденне і місячне охоплення української аудиторії для «ВКонтакте» склали 18% і 35% відповідно – незважаючи на заборону, українці продовжують сидіти в російській соцмережі, хоч і не так масово, як раніше.

У десятку популярних ресурсів також увійшли сайти таких компаній та сервісів, як OLX, «ПриватБанк», «Яндекс», «Одноклассники» і «Синоптик».

При цьому проведеним дослідженням не були охоплені окупований Росією Крим і тимчасово непідконтрольні території Луганської і Донецької областей.

Нагадаємо, президент Петро Порошенко своїм указом від 15 травня ввів в дію рішення РНБО від 28 квітня 2017 року «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)». Зокрема, провайдерам заборонили надавати доступ до російських соціальних мереж «ВКонтакте», «Однокласники» і всіх сервісів Yandex і Mail.Ru.

Втім, незважаючи на рішення РНБО, українці продовжують масово використовувати «Вконтакте», Yandex, Mail.Ru та інші російські сервіси. У цьому їм допомагають різноманітні анонімайзери, VPN-майстри і браузери зі «вшитим» VPN, наприклад, Yandex Brauser, Opera або Tor.

7 вересня президент Петро Порошенко повідомив про те, що має намір і скорочувати присутність російських соціальних мереж та інтернет-ресурсів в Україні.

«Російські мережі були і залишаються інструментами спецоперацій російських спецслужб в неоголошеній війні проти України. Тому будемо і далі за ними пильно стежити і скорочувати їх присутність», – сказав президент, виступаючи з посланням до Верховної Ради.

29 грудня 2017 року Міністерство освіти і науки України доручило закрити доступ до доменних зон «.ru» і «.ру» в навчальних закладах та інших установах, що належать до сфери управління міністерства.

Залишити відповідь

Будьте першим!

avatar
  Підписатися  
Сповістити про