На карті Європи з’явиться нова країна

13 Червня 2018 Новини

Прем’єр-міністр Македонії Зоран Заєв підтвердив заяву свого грецького колеги про досягнення угоди на вирішення 27-річної суперечки між країнами через назву колишньої Югославської республіки.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

За словами Заєва, сторони погодили нову назву для його країни – Північна Македонія (Severna Makedonija), щоб покласти край суперечці, яка перешкоджала вступу Македонії в Європейський Союз і Організацію Північноатлантичного договору (НАТО).

Зазначається, що Заєв заявив, що угода зберігає македонську етнічну й культурну ідентичність.

“Шляху назад немає”, – сказав він.

Документ у Македонії винесуть на референдум.Грецький колега Заєва Алексіс Ціпрас зазначив, що ця угода дозволить чітко розмежовувати грецьку провінцію Македонію і країну.

Прем’єр-міністр Греції заявив у телезверенні, що зміна назви Македонії буде відображатися як всередині країни, так і за її межами.

Суперечка про назву Македонії – держави, що виникла після розпаду Югославії в 1991 році, – триває понад 25 років. Греція вимагає зміни назви сусідньої країни, щоб уникнути плутанини з північним регіоном Греції, що теж має назву Македонія.

Греція також застерігає Скоп’є від будь-яких територіальних претензій на всю історичну Македонію, що охоплює, крім колишньої югославської республіки, також північ сучасної Греції. Через це Афіни блокують вступ Македонії в ЄС і НАТО.

Залишити відповідь

Будьте першим!

avatar
  Підписатися  
Сповістити про