Світлини Луцьких аптек початку ХХ століття (ФОТО)

25 Червня 2018 Аналітика/статті

Поки точно невідомо, коли в місті з’явилися перші аптеки, але у XVI столітті в Луцьку було кілька міських і шпитальних аптек, а на майдані Ринок було шість аптечних кіосків.

Вважається найстарішою аптекою у місті Луцьку, яка діє й  до сьогодні – це є аптека Злоцьких. Вона є найдавнішою діючою міською аптекою, починаючи з ХІХ століття. У її підвалах було сховище медикаментів та добре обладнана лабораторія, яка, на жаль, не збереглася до наших часів. Нині у підземній частині аптеки знаходиться складське приміщення.

Читайте також: Аптека Злоцьких: місце, де рецепти передаються з покоління в поколінняПро понуємо переглянути фото, як же виглядали Луцькі аптека у 1915-1916 роках . Інтер’єр та вигляд з вулиці, – світлини взято з форуму Lodomeria.

Луцька аптека (1915-1916)

Ще одна атека у Луцьку знаходилась по теперішній вулиці Лесі Українки на перетині вулиці Кривий Вал.

Та ж аптека, зазнала руйнування у роки Другої світової війни та не збереглась до наших днів.

Щоб аналізувати можливі хвороби, з якими доводиться стикатися лікарям, в Луцьку на початку ХХ століття відкрили першу на Волині хімічно-бактеріологічну лабораторію. Вона розташовувалася в замку Любарта. Крім медичних потреб, у лабораторії могли дослідити якість продуктів харчування і води.

Рекомендуємо також почитати: Волинь у ХІХ столітті на картинах художників

Хімічно-бактеріологічна лабораторія на фото 1916 року. Зображення з Австрійської національної бібліотеки

На території міста Луцька у ХІХ столітті розміщувався госпіталь, де лікували різноманітних військових, які брали участь в різних війнах Російської імперії. А одними з перших були жертви «хвороби ХІХ століття» – холери. Померлих солдат гренадерського корпусу, який у 1848 році проходив через Луцьк, направляючись на Угорську кампанію, ховали в районі Феодосіївської церкви на Володимирській.

Військовий госпіталь на поштівці. Зображення з Польської національної бібліотеки

Далі буде….

Рекомендуємо також почитати: Історія Луцьких тролейбусів у фото (70-80-ті роки ХХ століття)

 

Залишити відповідь

Будьте першим!

avatar
  Підписатися  
Сповістити про