У Московському патріархаті лякають «кровопролиттям» у разі автокефалії

Автор:
30 Червня 2018 Новини

Митрополит Іларіон заявив, що надання УПЦ автокефалії «може призвести до кровопролиття».

Про це глава Відділу зовнішніх церковних зв’язків Московського патріархату заявив в інтерв’ю грецькому агентству церковних новин “Ромфеа”, – пише “УП” із посиланням на “Интерфакс-Религия“.

При цьому Іларіон називає київського Патріарха Філарета “лідером самопроголошеного Київського патріархату”, а прагнення української церкви до автокефалії – “розколом”.

“Філарет … говорить про те, що як тільки буде створено нову церковну структуру, до неї мають перейти Києво-Печерська лавра і Почаївська лавра”, – зазначив Іларіон і додав, що це “може призвести до трагічних наслідків, оскільки віруючі просто не віддадуть лаври”.“Зараз близько 50 храмів канонічної Української церкви незаконно захоплені розкольниками (УПЦ КП – ред.), відбувається насильство над православними віруючими. А якщо розкольники почнуть захоплювати лаври. Тисячі людей зберуться, будуть захищати ці обителі, проллється кров”, – заявив Іларіон.

Раніше Іларіон завляв, що у разі отримання Томосу може бути ствоено унію між православними, католиками та греко-католиками. Також він заявляв, що крім УПЦ (МП) в Україні “немає і не може бути канонічної православної Церкви”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Волині виявили пропагандистські футболки Путіна «з гуманітарки» у московській церкві (ФОТО)

Нагадаємо, 17 квітня 2018 року президент України зібрав лідерів парламентських фракцій і заявив, що звернеться до Вселенського патріарха Варфоломія з проханням проголосити автономію Української помісної автокефальної церкви.

19 квітня Верховна Рада проголосувала за постанову щодо звернення президента до Вселенського патріарха Варфоломія про надання томосу про автокефалію Православної церкви в Україні.

22 квітня Порошенко заявив, що Вселенський Патріархат розпочав процедури, необхідні для надання автокефалії Українській Православній Церкві.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Попи Московського патріархату з Волині – проти автокефалії Української церкви

Патріарх Київський Філарет заявляв, що після отримання Томосу про автокефалію УПЦ КП парафії, священики та єпископи, які не приєднаються до Української єдиної помісної церкви, не матимуть права називатися Українською православною церквою, а будуть лише митрополією чи екзархатом Російської православної церкви в Україні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: УПЦ (МП) після Томосу втратить право називатися українською, – ФіларетЗалишити відповідь

1 Коментар На "У Московському патріархаті лякають «кровопролиттям» у разі автокефалії"

avatar
  Підписатися  
Найновіший Найстаріший Голоси
Сповістити про
людмила
Гість

Вся сутність РПЦ полягає в залякуванні. Раніше не канонічні, а тепер буде кровопролиття. Ой вони цього дуже хочуть, адже їхня святість тільки показна, а душі і помисли їхні чорні.

Популярні новини