На Камінь-Каширщині відкрили пам’ятник убитому в храмі священикові (ВІДЕО, ФОТО)

1 Липня 2018 Волинь

Митрополит Луцький і Волинський Михаїл здійснив чин освячення пам’ятника на могилі священика Олександра Білецького, який загинув 1943 року від кулі червоного партизана просто в церкві.

Про це 01 липня 2018 року «ВолиньUA» повідомили в Управлінні Волинської єпархії Київського Патріархату.

Він народився на початку ХХ ст. у Новоград-Волинському повіті у сім’ї священика. Під час визвольної війни воював як хорунжий Армії УНР. У 1924 році одружився і став душпастирем.

Очолював різні парафії на Рівенщині та Волині. Зокрема, в 1935–1943 роках служив у селі Хотешів, що на території теперішнього Камінь-Каширського деканату.Душпастир був українським патріотом, підтримував зв’язки з ОУН-УПА. Радянські партизани знали про це, тож шукали можливості знищити.

26 квітня 1943 року, у Світлий понеділок, під час Божественної Літургії ворог зайшов у храм і вбив священика.

75 років по тому, вдячні краяни поставили на місці поховання о. Олександра пам’ятник. Освятивши його, владика підкреслив: сьогодні вшановуємо людину, яка несла свій священичий послух до останнього подиху. Душпастир, який залишився вірним своїй вірі та Україні, є для всіх нас прикладом для наслідування.

– У своїй хаті повинна бути своя правда, – нагадав високопреосвященний. – І ми маємо продовжувати справу загиблого духівника-патріота, аби на нашій землі були вільними, розмовляли й молилися українською мовою…

До богослужіння долучилися декани: Камінь-каширський – протоієрей Володимир Мицько, Ратнівський – протоієрей Роман Бодак, Старовижівський – протоієрей Іван Зеленко, інше духовенство, голова РДА Валерій Дунайчук, інші представники влади та громадськості.

Урочиста академія про життєвий шлях священика Олександра Білецького та долю його родини відбулася в місцевій школі.

Під час заходу владика Михаїл вручив церковні нагороди співробітнику Українського інституту національної пам’яті Павлові Подобєду та директорові школи Надії Полюхович.

Залишити відповідь

Будьте першим!

avatar
  Підписатися  
Сповістити про