В Україні відсутня державна підтримка історичних досліджень подій на Волині, – професор СНУ

11 Липня 2018 Волинь

В Україні відсутня державна підтримка історичних досліджень подій україно-польського конфлікту та чітка державна політика щодо усіх сусідів.

Про це кандидат історичних наук, професор СНУ імені Лесі Українки Микола Кучерепа заявви під час круглого столу «Волинь-43» – складова антиукраїнської пропаганди Польщі.

«Треба чітко виробити державну політику щодо усіх сусідів України. Якщо ми будемо себе зневажати, з’явиться концепція східних кресів. Також виникнуть інші проблеми. Я вважаю, що питаннями історії мають займатися професійні історики. І вони мають мати підтримку з боку державних органів. Треба також розуміти, що кожен народ має право на власну державність і визволення з-під панування іншого народу. Саме це робили українці у 20-му столітті. І саме це не може чи не хоче зрозуміти польська сторона», – наголосив Микола Кучерепа.

Декан історичного факультету СНУ імені Лесі Українки, докторі історичних наук, професор Анатолій Шваб відзначив, що з польського боку відбувається політизація конфлікту, який мав місце у 40-ві роки минулого століття, а тема Волині використовується польськими політиками для підняття свого рейтингу.

«Поляки категорично відкидають злочини Армії Крайової і право іншого народу боротися за власну державу», – зазначив Анатолій Шваб.

Доктор історичних наук, професор СНУ імені Лесі Українки Оксана Каліщук наголосила на відсутності інформаційної політики щодо подій на Волині у 40-х роках.

«У наших книгарнях ви не знайдете, на відміну від Польщі, літератури, присвяченій дослідженню україно-польського протистояння. Ми часто замикаємось у свому колі. Так не можна вигравати».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Луцьку відкрився круглий стіл «Волинь-43» – складова антиукраїнської пропаганди Польщі

Залишити відповідь

Будьте першим!

avatar
  Підписатися  
Сповістити про