У Раді ухвалили закон про зниклих безвісти

12 Липня 2018 Новини

Народні депутати у другому читанні ухвалили закон про статус осіб, зниклих безвісти, який допоможе з’ясувати їхню долю та місцезнаходження.

Про це повідомляє “РБК-Україна“.

За проект закону №5435 про правовий статус зниклих безвісти проголосували 238 парламентарів.

Документом визначається поняття “особа, яка пропала безвісти” у контексті міжнародного гуманітарного права, що закріплює права таких осіб і надає їм відповідний захист. Крім вже існуючого поняття “безвісно відсутньої особи”, яке є у Цивільному кодексі України, законодавство включатиме в себе також поняття “особа, яка пропала безвісти”. Автори проекту підкреслюють, що це є критично необхідним як у нинішній ситуації збройного конфлікту, так і в подальшому постконфліктному відновленні.Законопроект закріплює право осіб знати про долю своїх зниклих родичів, що є базовою нормою для захисту їхніх прав, пов’язаних із правовим статусом особи, зниклої безвісти. Документ також визначає процедуру розшуку осіб, зниклих безвісти – від подачі заяви про розшук і до його припинення.

При цьому для розшуку зниклих безвісти осіб створюється Комісія з питань осіб, зниклих безвісти. Визначається, що це орган, який відповідає за з’ясування долі та місцезнаходження таких осіб. Комісія є держателем Єдиного реєстру даних про осіб, зниклих безвісти. В ньому міститься інформація, необхідна для пошуку таких осіб, яка збирається з метою встановлення їх місцезнаходження та ідентифікації невпізнаних останків.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В уряді спрогнозували курс долара на три роки вперед

При цьому комісія співпрацює з усіма органами держвлади, міжнародними та громадськими організаціями, які займаються питаннями зниклих безвісти осіб.

Залишити відповідь

Будьте першим!

avatar
  Підписатися  
Сповістити про