Волиняни кинулись на захист священника, який відмовився хоронити дитину

1 Жовтня 2018 Волинь

Жителі села Озеро Ківерцівського району перекрили дорогу міжміського сполучення з Луцьком.

На протест вони 30 вересня у відповідь на публікацію у районній газеті «Вільним шляхом» матеріалу про настоятеля Свято-Покровського храму УПЦ Михайла Журомського, – пишуть ІА “Волинські новини“.

Участь у блокуванні траси взяли понад 50 людей. Вирішити ситуацію вдалося за участю поліції.

«Жителів села було не дуже багато – 10-15 людей. Було багато приїжджих. Людей обурила стаття, яка була опублікована в районній газеті «Вільним шляхом». Вона стосувалася настоятеля храму отця Михаїла», – розповідає сільський голова Юрій Беденюк. Чоловік додав, що люди вважають матеріал наклепом і зверталися в редакцію газети.«Вони зверталися в газету, а відповідь не надійшла. В суботу газета виходить, не отримавши відповіді, люди в неділю перекрили трасу орієнтовно на півгодини. Після цього приїхали представники поліції і було розблоковано трасу. Людьми було погоджено, що в наступну неділю проведуть збори в місцевому будинку культури», – зазначає голова сільської ради.

Як розповів настоятель Свято-Покровського храму УПЦ отець Михайло Журомський, люди написали звернення, де вказали правдиві свідчення про цю історію, однак таку позицію ігнорують.

«Люди вийшли, щоб захистити правду, бо в районній газеті і на телебаченні показали брехню. Люди написали звернення, написали правду, а цього ніхто не хоче опубліковувати – не в районній газеті, не в районній адміністрації», – зазначає священик.

«В статті оклеветали священика, а люди хочуть почути правду, щоб це висвітлили. Те, що написали в газеті – бруд і розпалювання міжконфесійної війни», – наголошує отець Михаїл.

В селі обурені таким ставленням до священика. Люди запевняють, що на настоятеля Свято-Покровського храму УПЦ Михайла Журомського зводять наклеп.

«Пан Недільський (редактор газети «Вільним шляхом» – Ред.) приїхав в село і, не вислухавши думки нас – селян і парафіян, які ходять до церкви, тільки взяв до уваги сторону циган, опублікував неправдивий матеріал», – зазначає жителька Озера Ірина Хомич, яка брала участь у перекритті дороги.

«Батюшка запитав, чи має сім’я свідоцтво про хрещення, бо він цю сім’ю не знає, попри те, що в храмі править вже понад 20 років. Йому відповіли, що дитину хрестили в луцькому соборі, на що батюшка порекомендував звертатися до Київського патріархату», – зазначає жінка.

«Ми пішли на захист батюшки. Нас, парафіян, обурило, що такими словами називають батюшку. Люди звертаються до батюшки і він ніколи нікому не відмовляє. І в цьому випадку він не відмовив. Він попросив просто свідоцтво про хрещення, яке йому не надали», – розповідає Ірина Хомич.

Парафіянка розповідає, що люди зверталися в редакцію газети, в районну адміністрацію і в районну раду.

«Заступниця голови районної ради Тамара Чигрин нам пообіцяла, що наше звернення, яке ми напишемо, опублікують в газеті. Ми – прості люди, які висловили свою думку. Були умови, що якщо стаття не вийде – ми перекриємо трасу», – наголошує жінка і додає, що батюшка завжди на своєму місці і виконує свої обов’язки, і свої канони.

Наступним кроком парафіян стануть збори, які планують організувати в прийдешню неділю в Будинку культури села Озеро. На збори запросять парафіян, представників Ківерцівської районної ради та адміністрації.

Разом із тим, поспілкуватись із селянами запросять і Василя Недільського – керівника редакції Ківерцівської районної газети «Вільним шляхом».

Залишити відповідь

Будьте першим!

avatar
  Підписатися  
Сповістити про