image
 |  439 13 Грудня 2024 | 23:33

10-річному лучанину видалили рідкісну кісту: операція тривала 4 години

Мезотеліальна кіста діафрагми – вроджена і дуже рідкісна, проте небезпечна патологія. Пацієнта із таким діагнозом прооперували хірурги Волинської обласної дитячої клінічної лікарні.

Про це пишуть на сторінці Волинського медоб’єднання захисту материнства і дитинства у Фейсбуці.

Пухлиноподібний утвір у десятирічного Тимофія з Луцька виявили ще в 2021 році. Тоді хлопчик скаржився на біль у животі. Йому зробили ультразвукове обстеження органів черевної порожнини та виявили кісту розміром 2 см. За три роки вона збільшилася втричі – до 6 см, тож постала потреба видалити її: показом для видалення новоутвору є його розмір понад 5 см.

«Новоутвір міг надалі збільшуватися, впливати на інші органи, інфікуватися», – пояснює завідувач хірургічного відділення Володимир Селюк.

Лікарі виконали хірургічне втручання лапароскопічно – малоінвазивною методикою через невеликі розрізи. Однак операція була складною через локалізацію кісти: навіть за знімками комп’ютерної томографії неможливо було точно визначити, чи цей великий утвір походить із печінки, чи він розташований в черевній порожнині. Загалом операція тривала чотири години.

«Велика перевага для пацієнта – це лапароскопічне, малоінвазивне хірургічне втручання, – наголошує Володимир Селюк. – Якби цю операцію ми виконували класичним, відкритим способом, то треба було б зробити величезний розріз від грудини й аж до попереку, пересікти усі м’язи передньої черевної стінки. Натомість лапароскопія – це лише три невеликі розрізи. Значно легше і комфортніше минає післяопераційний період, швидко відбувається загоєння. Дитина швидко реабілітується і повертається до звичного способу життя. Тимофія ми виписали на сьомий день після операції, після зняття операційних швів».

Операцію виконали хірурги Володимир Селюк, Ігор Дородних, Віталій Лазарук та анестезіологиня Надія Катаман.

Лапароскопічні хірургічні втручання в обласній дитячій клінічній лікарні виконують вже більш як 10 років. Хірургічне відділення забезпечене сучасним обладнанням, а спеціалісти мають значний досвід операцій на усіх органах і системах. Операції проводять дітям будь-якого віку: і новонародженим (атрезії стравоходу, нориці, діафрагмальні грижі), і старшим (пухлини, грижі, апендиктомії, урологічна патологія).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Генератори і подаруники для дітей: нововолинська громада отримала допомогу

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити