image
 |  9 12 Листопада 2020 | 08:00

12 листопада. Цей день в історії: народився український поет Микола Сингаївський, автор пісні «Чорнобривці»

12 листопада в Історії. Для тих хто любить історію, ми підготували  огляд найвизначніших подій цього дня. 

У 1860 році  утворена Секретна служба США. Первинним завданням співробітників служби була боротьба з підробкою доларів.

1893-го  в газеті "San Francisco Morning Call" опубліковано перше оповідання 17-річного Джона Гріффіта (Джек Лондон) "Тайфун біля берегів Японії".

Майбутній всесвітньовідомий письменник Джек Лондон написав його на конкурс, оголошений газетою, і отримав перший гонорар - 25 доларів - як переможець конкурсу.

1906-й  - у Парижі бразильський інженер-авіатор Альберто Сантос-Дюмон встановив перший рекорд, зареєстрований Міжнародною федерацією повітроплавання.

На літаку власної конструкції "14-біс", що представляв собою коробчатого повітряного змія, оснащеного 50-сильним двинуном і хвостовим оперенням, він за 21.2 секунди пролетів 220 метрів і отримав півтори тисячі франків преміальних від Французького аероклубу за перший офіційний політ дальністю понад 100 метрів.

У 1980-му  виявлені нові сенсаційні  дані про Сатурн.

Американська автоматична міжпланетна станція "Вояджер-1", що стартувала 5 вересня 1977 року, пройшла на відстані близько 125 тисяч кілометрів повз Сатурн, другу за розмірами планету Сонячної системи. Надіслані на Землю фотознімки Сатурна подолали 1500 мільйонів кілометрів і стали повною несподіванкою для вчених: виявилось, що замість шести колець навколо планети їх обертається значно більше і рухаються вони, суперечачи, на перший погляд, законам фізики - перетинаючись, зливаючись, в різних площинах і з різними кутовими швидкостями. У Сатурна також було виявлено три нових супутника, а станція "Вояджер-2", що пройшла повз Сатур у серпні 1981 року, дозволила виявити у найбільшого з них, Титана, наявність атмосфери.

В 1992 році  в Україні введено в обіг український карбованець як купон Національного банку України.

Цього дня народилися:

У 1833 році  - Олександр Бородін, російський композитор (Князь Ігор, Богатирська симфонія, Пісня темного лісу).

1905-го  народився  Іван Крушельницький, український поет, художник, драматург, декоратор, мистецтвознавець і літературний критик.

1935-й рік  - народилася Людмила  Гурченко.

На другому курсі інституту знялася в невеликих ролях у фільмах "Дорога правди" і "Серце б'ється знову". А потім на неї звалилася слава "Карнавальної ночі". Цей фільм був експериментом для всіх членів знімальної групи. Сценарій Б. Ласкіна і В.Полякова кілька років нікого не цікавив. Режисер Е. Рязанов робив свою першу художню картину. А Людмила Гурченко з Юрієм Чистовим уперше потрапили на головні ролі. Людмила Гурченко виконавиця комедійних і драматичних ролей більш ніж у 80-ти кіно- і телефільмах.

1936 року  Микола Сингаївський, український поет, письменник, перекладач, український поет, автор пісні “Чорнобривці”.

Навчаючись у Київському університеті, працював у редакціях різних газет. По закінченні вузу, був завідувачем відділу поезії "Літературної України", заступником директора Бюро пропаганди художньої літератури СПУ, завідуючим відділу літератури та мистецтва журналу "Ранок". Упродовж багатьох років — головним редактором журналу "Піонерія".  В 1958 році побачила світ перша збірка для дітей "Жива криничка". 

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити