В цей день побоювалися їсти цибулю і часник, щоб на тілі чиряки не з'явилися.
Про це повідомляє «Ukr.Media».
День Іоанна Богослова святкується в пам'ять про одного з дванадцяти учнів Христа, Іоанна Богослова. Він був улюбленим учнем Ісуса і єдиним, хто помер власною смертю. Але в його житті було і чимало страждань, зокрема, заслання на острів Патмос. Там йому було дано одкровення згори, завдяки якому з'явився «Апокаліпсис». Подію відзначають 9 жовтня.
Історія свята
Святий Іоанн був покликаний Спасителем разом зі своїм братом на ім'я Яків. Їх батько був рибалка. Брати за покликом Ісуса залишили рибальську справу, і покинули свій будинок. Вони вирушили слідом за Христом. Святий Іоанн був з Ісусом скрізь і був свідком багатьох євангельських подій. Він був присутній, коли Христос воскресив дочку Іаїра. Він йшов за Ісусом, коли його вели судити і був присутній в той час, коли Ісуса допитували. Іоанн був на тому місці, де розіп'яли Господа, і відчував скорботу, стоячи поруч з Богоматір'ю Марією.
Після розп'яття Ісуса Іоанн дбав про Марію до кінця її днів. Коли Богородиця пішла в інший світ, Іоанн зі своїм учнем Прохором вирушили в дорогу, щоб проповідувати в місті, що називалося Ефес. Вони вирушили туди на кораблі і зазнали аварії. Прохора викинуло на берег, а Іван залишився в морі. Учень його попрямував в Ефес, але через два тижні виявив викинутого на берег Іоанна. По прибуттю в місто Іоанн проповідував слово Боже і множив число віруючих з кожним днем.
За свої проповіді праведника намагалися засудити до смерті. Коли його не змогли отруїти, потім не вийшло його стратити, кинувши в киплячу олію, вирішили заслати його на острів Патмос. Там Іоанну були дані одкровення, які він наказав записати своєму учневі. Так з'явилася і книга Одкровення (Апокаліпсис).
Традиції та обряди
Іоанн Богослов вважається покровителем подорожніх. Молитви цьому святому оберігають в дорозі від нечистих духів. Про перехрестя на дорогах здавна ходила погана слава. Люди вірили, що сюди прибувають і злі духи. Причинами таких чуток були дії, що здійснюються на перехрестях: ворожіння, покарання винних, спілкування з нечистою силою. А тому злі духи могли підстерігати мандрівників, які йдуть в пізній час. Від злих духів читали змови і молилися Іоанну. Ця дата була закінченням озимих посівних.
Уникали застосовувати в їжу часник або цибулю. Вважалося, що це може призвести до появи чиряків. День був багатий на погодні передбачення. Особливо це стосувалося випадання першого снігу. Денний сніг швидко танув, а нічний випадав ґрунтовно. Люди, які народилися на Іоанна, займалися плетінням солом'яних тонких мотузок. Така мотузка символізувала життєвий шлях.
Що не можна робити в свято
Лихословити, лаятися, сперечатися, злитися, лицемірити, заздрити, ревнувати – погані слова і помисли, згідно приймете, загрожують низкою невдач.
Одягати стару або незручне взуття – марновірство свідчить, що життєвий шлях буде важким і тернистим.
Починати нові справи.
Лінуватися.
Забобонні люди побоюються їсти цибулю і часник – щоб чиряки не з'явились.
Прикмети
Сонце ховається за каламутною хмарою білого кольору, очікується непогожа погода.
Наявність яскравих зірок на небі говорила про гарну погоду. Якщо зірки були тьмяними, чекали дощ або сніг.
Випадання на Іоанна Богослова першого снігу означало, що мінімум місяць не настане зима.
Сталість температури повітря означала і сталість непогожої погоди.
Опале листя на вишні і випадання снігу говорили про швидкий прихід зими.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: