image
 |  9 30 Січня 2020 | 19:21

Бабака Філа з міста Панксатоні закликали замінити штучним інтелектом

Зоозахисники вимагають відправити «у відставку» найвідомішого бабака.

Про це повідомляє «Укрінформ» з посиланням на «Verge».

У Пенсильванії захисники тварин з організації PETA закликали замінити штучним інтелектом бабака Філа з міста Панксатоні і припинити «тероризувати невинного гризуна».

«Часи змінюються. Традиції розвиваються. Філу ж давно час піти у відставку», - написав президент і засновник PETA Інгрід Ньюкірк у листі в клуб бабака Punxsutawney Groundho.

На думку зоозахисників, створивши штучний інтелект бабака Філа, клуб продовжив би традицію Дня бабака, але «значно більш прогресивно».

Бабак Філ є талісманом міста, який віщує погоду. Щороку 2 лютого, в День бабака, його витягують з будиночка, і якщо бабак затримається на вулиці, то, згідно з повір'ям, зима скоро закінчиться, а якщо тварина «побачить тінь» і відразу повернеться назад, то варто очікувати холодів ще протягом шести тижнів.

Попри те, що, за офіційними даними, бабаки в неволі живуть до 10 років, згідно з легендою, Пенсильванському бабаку Філу цього року має виповнитися 179 років. Перша згадка про бабака - провісника погоди з Панксатоні датується 5 березня 1841 року. Легенда стверджує, що Філ - завжди один і той самий бабак, а інші бабаки, які віщують погоду, - самозванці. «Довголіття» Філа пояснюють тим, що члени Клубу бабака раз у 7 років нібито дають йому еліксир довголіття.

За підрахунками американських кліматологів, точність «віщувань» бабака становить близько 39%. Однак прихильники Клубу бабака з цією оцінкою не згодні і переконані, що Філ не помиляється в 75-90% випадків.

Згідно українських традицій бабак прокидався від зимової сплячки на свято Явдохи (14 березня). Він виходить на світ, свище три рази, а потім знову лягає на другий бік і так спить аж до Благовіщення. І ховрашок, кажуть, перевертається на інший бік. Отож люди виходили в поле, особливо в степовій Україні, щоб почути той посвист.

В Україні «діяли» два бабаки-«метеорологи» — слобожанський Тимко (живе на біостанції Харківського національного університету ім. В.Каразина в с. Гайдари, Харківщина) і галицький Мишко (з 2009 р. живе у Львівському дитячому еколого-натуралістичному центрі). В 2012 році Тимко пішов на «пенсію» за віком та його підмінив Тимко II, галицького Мишка в 2016 році змінила бабачиха Маруся.

Попри випадковість прогнозів бабаків-метеорологів, популярність цього свята з кожним роком зростає.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Показали, як живе порося, яке постраждало під час конкурсу на Волині

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити