image
 |  22 22 Квітня 2020 | 18:44

«Безоплатна медицина, захист медпрацівників, 300% ріст зарплати – це просто примара», – очільник лікарні на Волині

Очільник Маневицької центральної районної лікарні обурюється ходом медичної реформи та нарікає на владу, яка не допомагає в часи боротьби з коронавірусом.

Про це написав Олег Бегаль на своїй сторінці у facebook.

Текст допису подаємо без змін...

«Мене бентежить, навіть злить ситуація в нашій медицині. Довго думав, чи писати, але повірте – горить.

Коли наші верхи обіцяють «безоплатну медицину», «гроші за пацієнтом», «захист медпрацівників», «300 % ріст зарплати» та багато чого, а натомість це – просто примара. Поясню із власного дуже неприємного досвіду.

Наша лікарня, як і більшість по Україні, з 1.04.20 підписавши договір з НСЗУ, зобов'язана надавати певні медичні послуги безоплатно. Але чи так це? Скажу як пацієнт: ні. Нам сказали те, що ми хотіли почути.

Проаналізувавши пакети медичних послуг, наша лікарня відмінусувала (як і всі районні лікарні) солідну суму коштів:

- по пакету № 3 «Хірургічна оперативна допомога дорослим та дітям в стаціонарних умовах» нам було зменшено кількість випадків на 300 та не враховано коефіцієнт цілодобового поста –1.3, у результаті чого лікарня недоотримала 2 млн 360 тис грн;

- по пакету«Стаціонарна допомога без операцій дорослим та дітям» кількість послуг зменшено на 400, також встановлено коефіцієнт зменшення 0,75, тобто оплата лікування, кількість медикаментів, зарплата та інші зменшено за пролікований випадок на 25 %. Відповідно до бюджету мінус 5 млн 885 тис.;

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Спалах коронавірусу серед поліції Ківерцівського району локалізований

- на пологи зменшено на 70 випадків, і ми недорахувались 569 тис.;

- на амбулаторно-поліклінічну допомогу зменшено фінансування на 1 млн 571 тис грн, у результаті наша лікарня недоотримала по 9 пакетах медичних послуг суму10 млн 885 тис грн,а це і кошти на безоплатні медикаменти, і обіцяна міністерством зарплата медперсоналу та інше.

Що стосується пацієнтів, нас тупо розвели, бо не за кожним пацієнтом ідуть гроші. Є ліміт. Наприклад, якщо Вам потрібна колоноскопія (ліміт 2 на місяць) ФГДС (70 на місяць),то або чекаєте місяць, або офіційно оплачуєте.

Щодо медичних препаратів на лікування. Виділяються кошти на ліки «для забезпечення невідкладної допомоги», «для забезпечення життєвих функцій нашого організму», «на перші дні до стабілізації стану». ВСЕ. На «полежати», «прокапатись», «підлікуватись» фінанси та медикаменти не виділяються. Всі ліки на надання невідкладної допомоги, забезпечення вітальних функцій – лише згідно з «Національним переліком ліків». Решта – за кошти пацієнта.

І на кінець. Багато покладають на місцеві бюджети. Чесно: місцеві нас, медиків, РЕАЛЬНО підтримали і фінансово, і морально. А що зроблено на державному рівні: oZERO, без жодної відповідальності», – йдеться у дописі.

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити