Наразі бронювання на всіх підприємствах і в усіх установах зупинене, і під час того, як триває аудит, уже було виявлено щонайменше 40 000 військовозобов’язаних, які заброньовані з порушеннями.
Як пише dev.ua, з посилання на NV, аудитом заброньованих займається спільна комісія з представників Міноборони, Мінекономіки й апарату Кабміну.
«Щонайменше 20% компаній після аудиту з великою ймовірністю втратять статус критичних підприємств. Це стосується тих, хто спочатку не мав би потрапити до цього списку. Багато з цих компаній могли торгувати квотою на бронь», — зазначає чиновник з команди Президента, який непублічно поспілкувався з журналістами.
Аудит критично важливих підприємств, який триває до 15 листопада, може також мати наслідком внесення змін в постанову Кабміну № 76, яка визначає правила бронювання.
«Одна з основних пропозицій — до переліку критично важливих не може потрапити компанія, яка платить своїм працівникам менш ніж 19 000 грн на місяць… Окрім цього, підприємства мають щомісячно подавати звіти про розмір зарплатні. Розглядається варіант позбавити військові обласні адміністрації права надавати бізнесу статус критично важливого або можливий інший варіант — це рішення чиновники на місцях прийматимуть разом із ТЦК. А ще — можуть скоротити кількість заброньованих на критично важливих підприємствах, як от у військовій промисловості чи енергетиці, зі 100% до 70−90%», — пише видання про можливі законодавчі зміни.
Як ми повідомляли, в Україні проведуть повторну перевірку підприємств, установ та організацій щодо їхньої відповідності критеріям для бронювання працівників від мобілізації.
Читайте також: У Львові затримали заступника керівника госпіталю ДПСУ на хабарі від військового