image
 |  155 7 Листопада 2024 | 17:34

Через війну зростає кількість жінок у шахтах та металургійних вишах

Через війну в Україні змінюються гендерні ролі: все більше жінок опановують професії, які традиційно вважалися чоловічими. Також серед жінок зростає попит на навчання, перенавчання та розвиток власної справи, тож країна потребує вироблення нових політик щодо зміни корпоративних культур у бізнесі. Про це говорили на Українському Жіночому Конгресі — публічній національній платформі, яка формує порядок денний із гендерної політики для ВР, уряду, місцевих громад, приватного та громадського секторів і медіаспільноти.

Про це пише УНІАН, повідомляє ВолиньUA.

У дискусійній платформі "Бізнес vs Держава. Очікування vs Реальність" взяли участь представниці Метінвесту, "Київстару", благодійного фонду "МХП-Громаді", ДТЕК, ПриватБанку та Gunia Project.

За словами представниці Групи Метінвест Зої Гейнце, історично в гірничо-металургійній промисловості переважають чоловіки, оскільки галузь передбачає фізичну працю та роботу в складних чи небезпечних умовах. У компанії працюють приблизно 30% жінок. І їхня кількість зростає: на гендерному складі Метінвесту позначилася мобілізація, адже близько 10 тисяч чоловіків (майже 17% персоналу) мобілізовано до лав ЗСУ.

Так, нещодавно у компанії з'явилася перша жіноча бригада на шахті в Покровську: жінки керують шахтним обладнанням і дуже пишаються тим, що роблять для підтримки економіки України, каже Зоя Гейнце.

Також у Метінвесті жінки обіймають посади машиністок кранів, електромонтерок, електрослюсарок тощо. "Відсоток жінок, які працюють на підприємствах Метінвесту, постійно зростає. Це дає підстави вважати, що вони готові до нових реалій, готові опановувати нові професії", — сказала Зоя Гейнце.

Вона також відзначила, що збільшується частка жінок, які вирішили навчатися у першому недержавному гірничо-металургійному університеті Метінвест Політехніка: зараз їхня частка вже становить 20%.

Нагадаємо, компанія Метінвест Ріната Ахметова розробила концепцію відновлення країни "Сталева мрія". Вона передбачає готові проєкти на основі prefab-рішень — попередньо виготовлених сталевих елементів споруд. Проєкти оновлених житлових кварталів вже розробили для Маріуполя та Бахмута, перемовини та робота з адаптації ведуться ще з цілою низкою постраждалих громад. Розробляла цю концепцію та керувала етапами її впровадження саме жінка.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Волині зросла вартість оренди житла

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити