Начальник Держгеокадастру Володимир Боярчук погодив виділення 5 ділянок сільськогосподарського призначення у приватні руки, не зважаючи на те, що Президент України Володимир Зеленський ще в жовтні 2020 року підписав Указ про передачу цих земель в комунальну власність громад, а 16 листопада Кабмін ухвалив відповідну Постанову.
Про це інформує T1.
Раніше ми писали про виділення ділянок у Шацькому, Горохівському та низці інших районів. Зафіксовані випадки, коли землю передавали ексдепутату та його родині. Прикметно, що завжди йдеться про виділення 2 гектарів в одні руки з призначенням — для ведення особистого селянського господарства.
Нещодавно ще 5 осіб отримали такі ділянки в трьох громадах: Колківській, Боратинській та Павлівській. Це Віра Григорівна Мисюра (Павлівська), Сергій Леонідович Чечотка (Боратинська), Сергій Петрович Корсун (Боратинська), Галина Миколаївна Дятел (Колківська), Василь Іванович Самойлюк (Колківська).
Щодо ділянок в Колківській громаді, то ІА Волинські новини пише, що, зі слів місцевих мешканців, поблизу села Новоукраїнка, на цих земельних масивах, де видані накази, знаходяться, так звані «копанки піску», під яким проглядається глина з зеленкуватим відтінком. Такого відтінку надає мінерал глауконіт, який, очевидно, порода має у своєму складі.
Як йдеться в Інструкції із застосування класифікації запасів і ресурсів корисних копалин державного фонду надр до родовищ бурштину, затвердженої Державною комісією України по корисних копалинах, піщано-глинисті породи із глауконітом та органічними залишками є характеристиками морських лагунно-дельтових родовищ викопних смол. Здебільшого саме на такій породі й «лежить» бурштин. Як приклад – Клесівське та Вільне бурштинові родовища в Україні.
Наразі відомо, що протягом останніх тижнів видано дозволи на відвідення понад 20 гектарів такої землі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На трасі «Луцьк – Рівне» аварія ускладнила рух на дорозі (ФОТО)
Зауважимо, що представники громад Волині раніше піднімали питання про передачу цих земель у комунальну власність. Так, голова Шацької громади Сергій Карпук заявив, що планує провести інвентаризацію розданих земель, а опісля повернути частину у властність громади.
«Основна проблема для нас була у роздачі цінних для нас земель Держгеокадастром. За останні роки більше тисячі ділянок просто пішли людям. І не завжди учасникам АТО, як це показувалось у пресі, а просто пересічним громадянам і деяким зацікавленим особам. Інвентаризація цих земель вже проводиться. Триває процес передачі земель сільськогосподарського призначення із державної власності у комунальну власність…
Сьогодні поставлено задачу у нашому земельному відділі і вони повністю переглядають хто має на території Шацька земельні ділянки і чи платять вони податки. Хочу сказати, що ми вже почали процес виставлення на різні платформи наших інвестиційно привабливих ділянок», — цитує його Сила правди.