image
 |  5 10 Січня 2023 | 14:48

Додатковий дохід: на луцькій автостанції беруть гроші за перебування у приміщенні

У Луцьку на автостанції з пасажирів збирають гроші за перебування у приміщенні. 

Про це у соцмережі facebook написала Ольга Менько, - інформує ВолиньUA.

«А що там на вокзалі в Луцьку відбувається? І чого з людей збирають по 30 грн за вхід на автовокзал? Бо тут до мене мама на Різдво їде і розказує про те, що тих, хто відмовляється платити, випрошують з вокзалу. Це якісь зміни у зв’язку з воєнним станом? Є на це якась постанова міста, облдержадміністрації чи самого підприємства? Чи як це працює?» – пише жінка.

І справді, інформації про те, що за перебування у приміщенні без квитка доведеться платити, ніде на території автостанції нема. Крім того, про це не знають навіть диспетчери.

Ситуацію в коментарії журналістам сайту новин Луцька та Волині «Конкурент» пояснила заступниця голови правління ПрАТ «Волинське обласне пiдприємство автобусних станцiй» Наталія Гітун.

За словами жінки, такі збори на автостанції – нововведення. Їх запровадили цього літа.

«Дійсно, є розроблена калькуляція. Автостанція має закриватися о 22:00, і ті пасажири, які залишаються чекати на автобус – ми їх не виганяємо. Але якщо вони не мають квитків, придбаних на наших сайтах чи на касах, а просто сидять – нічний черговий збирає по 30 гривень за перебування і видає чек. Якщо чеку нема – це вже порушення та корупційна складова», – пояснила вона.

Наталія Гітун каже, що це офіційний платіж, який затверджений відповідним наказом, і має свою тарифікацію. З цих грошей в тому числі державі сплачується податок. А зважаючи на скрутні карантинні часи, підприємству доводиться шукати додаткові джерела прибутку.

«Ми самоокупне підприємство, яке справно платить податки. Щоб ви розуміли, гроші, які люди платять за квиток, отримує перевізник. А ми беремо на утримання підприємства лише ті 8-10%, які ми отримуємо з продажу квитка. Якщо у нас пасажири сідають без квитка – ці гроші осідають в кишенях перевізників. Ми опалюємо об'єкт, а це обходиться до 100 тисяч гривень в місяць, сплачуємо цілий рік податки за землю – 110 тисяч гривень в місяць за дві луцькі автостанції, у нас у штаті 228 працівників, і ми маємо платити їм зарплату. А ще ПДВ, ремонт, утримання території – а в нашого підприємства 23 автостанції, і збитковими є всі, крім Луцька і Ковеля. Тому що ми живемо на 10% з квитка, а наші пасажири намагаються сісти в автобус без квитка», – каже вона.

Жінка пояснює, що збори за перебування у приміщенні від людей, які не мають квитка, допомагають також боротися із безхатьками, які часто обирають автостанцію місцем для ночівлі. Завдяки цьому їх на території стало менше. 

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити