image
 |  14 14 Листопада 2022 | 21:11

Генасамблея ООН ухвалила резолюцію з вимогою від РФ виплатити репарації Україні

У понеділок, 14 листопада, Генеральна Асамблея ООН ухвалила резолюцію, яка вимагає, щоб країна-агресор Росія виплатила Україні репарації. За це рішення проголосували 94 держави.

Про це повідомляє "Укрінформ".

Проти виступили представники 14 країн, ще 73 утрималися. Серед країн-членів ООН, які проголосували проти, були Росія, Білорусь, Сирія, Іран, Зімбабве, Куба, Еритрея та Китай.

Раніше представник України при ООН Сергій Кислиця представив ООН проєкт резолюції щодо компенсації збитків, завданих країні російською агресією. Документ, зокрема, передбачає створення міжнародної інфраструктури для подолання наслідків війни. Також Кислиця розкритикував поведінку РФ у Раді Безпеки ООН, зазначивши, що Москва в ній лише бреше та накладає вето.

Зазначається, за словами Кислиці, створення міжнародної інфраструктури дозволить також:

фіксувати докази звірств Росії в Україні;

"зберегти надію на справедливість".

"Пропозиція...є проголошенням того, що Росія має бути притягнута до відповідальності за порушення міжнародного права в Україні. Це підтвердження необхідності створення конкретного механізму відшкодування збитків, що вдихне життя в цю декларацію", – сказав Кислиця.

При цьому він нагадав: від агресії Росії постраждали мільйони українців, чиї життя назавжди змінились "через імперські амбіції маленького правителя великої країни".

Крім того, постійний представник України при ООН наголосив, що, використовуючи своє право вето, Росія блокує роботу Ради Безпеки ООН. Через що та не має можливості ухвалити жодного зобов'язувального рішення із засудженням її агресії.

"Росія віддає перевагу безкарності, а не відповідальності. І коли справа доходить до процесу в Раді Безпеки, вона знає лише дві речі: брехня і право вето", – констатував Кислиця.

Водночас раніше в Європарламенті було представлено механізм отримання Україною репарацій від Росії, розроблений New Lines Institute. Він передбачає:

підписання багатостороннього договору із фіксацією агресивних військових дій Росії проти України;

підтвердження цим договором юридичного зобов'язання РФ повністю відшкодувати всі збитки, завдані Україні з лютого 2014 року;

заснування спеціальних комісії та фонду;

власне, саму процедуру конфіскації активів Росії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:На Луганщині звільнили 12 населених пунктів, у Луганьску - трапилася "бавовна"

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити