Політ винищувача Су-27, що розбився на Житомирщині 15 грудня, відбувався за складних метеорологічних умов.
Про це повідомляє в неділю прес-центр командування Повітряних сил ЗС України.
Водночас у командуванні запевнили, що планові польоти відбувались при встановленому мінімумі погоди, а льотчик був підготовлений до виконання завдань у таких умовах.
"Політ тривав близько 30 хвилин. Пілот виконував вправи з курсу бойової підготовки на пілотаж у складних метеорологічних умовах, відпрацьовував вправи, притаманні для винищувальної авіації, такі як навчальні повітряні бої та інші", - йдеться в повідомленні.
У командуванні Повітряних сил уточнили, що літак розбився при заході на посадку між дальнім та переднім приводом аеродрому Озерне.
"Су-27 із бортовим номером "55", що зазнав авіаційної катастрофи на Житомирщині, 1987 року виробництва, і є одним із найновіших літальних апаратів цього типу, що є на озброєнні Повітряних Сил ЗС України", - йдеться також у повідомленні.
У командуванні зазначили, що в 2016 році винищувач пройшов середній ремонт на державних авіаційно-ремонтних підприємствах. Зокрема авіаційні двигуни пройшли капітальний ремонт на ДП Луцький ремонтний завод "Мотор" 8 квітня 2016 року.
Протягом експлуатації Су-27 здійснив 824 посадки, провів у небі 479 годин.
"Літак надійшов на озброєння і почав виконувати завдання майже одночасно із загиблим пілотом. Льотчик добре знав цю машину", - йдеться у тексті.
Згідно з повідомленням, наразі всі обставини трагічної події з’ясовуються. На місці катастрофи працює широке коло профільних фахівців командування Повітряних сил ЗСУ, Державне бюро розслідувань, правоохоронні органи.