У Волинській обласній раді планують зменшити на 60% кількість відходів, які захоронюють на сміттєвих полігонах.
Про це стало відомо під час засідання постійної комісії з питань екології, раціонального використання природних ресурсів сьогодні, 24 березня.
Так, із метою забезпечення реалізації Національної стратегії управління відходами, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів, в управлінні екології та природних ресурсів Волинської ОДА розробили Регіональний план управління відходами до 2030 року.
«Остаточна мета плану генерального плану управління відходами є зменшення відходів до 30%. Тобто, ті відходи, які підлягають видаленню і захороненню на полігонах, має досягти 30%. Тому найперше потрібно зменшити використання полімерів, пакетів, упаковок, які не розкладаються. Друге: навчитися повторно використовувати відходи. Тобто проводити роздільний збір відходів і їх сортування. Далі проводити рециклінг: повторне використання тих відходів, які були відсортовані. Тобто, макулатура піде на папір, залізні банки – на метал, скло може перероблятися або повторно використовуватися та проводити інші операції з відновлення», – зазначає заступник начальника управління екології та природних ресурсів Волинської ОДА Вікторія Тимощук.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Індійську вакцину в Україні зареєстрували на «прокладку», власник якої прописаний на… пустирі (ФОТО, ВІДЕО)
Як зазначили під час засідання комісії, спеціалісти опрацювали усю область і в результаті досліджень виявили, що на сміттєві полігони люди вивозять 98% з усіх відходів. У той же час, в області взагалі не відбувається жодних дій щодо компостування органічних відходів.
«Щорічно ми з вами створюємо близько 800 м³ сміття. І з тих полігонів, які є на території області, більш як 90% не відповідають санітарним та екологічним нормам. І 90% з усіх полігонів заповнені або переповнені... Щороку в області створюється більше 1000 несанкціонованих смітників. У той же час, на Волині зараз існує 478 сміттєзвалищ, з яких 11 – великих сміттєвих полігонів. Також розглядається питання будівництва регіонального полігону, на якому можна буде збудувати завод. Зараз вивчають стратегію розміщення такого полігону на території колишнього Радошинського кар’єру – це центр області і дуже зручний варіан», - наголосив голова комісії з питань екології Юрій Ройко.
За результатами розгляду питання депутати проголосували за проєкт Регіонального плану управління відходами у Волинській області до 2030 року.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ботанічна пам’ятка «Лесин ясен» у Луцьку втратить статус об’єкта ПЗФ