Великий піст - це найбільш значимий, найсуворіший і найтриваліший піст в році. Він починається за 7 тижнів до Великодня.
В цьому році це - понеділок, 11 березня. Закінчується в суботу, 27 квітня, напередодні Великодня.
Такий тривалий період Великого посту призначений для підготовки вірян до святкування Великодня. Його проживають у молитвах, каятті, спогадах про смерть і воскресіння Христа.
Піст передбачає повну відмову від м'яса, м'ясних продуктів, яєць, молока і молочних продуктів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 18 лютого – Агафії: день молитов за душі покійних
У перший і останній тижні дотримуються найсуворіших правил харчування. Також є дні, коли ті, хто постять, не їдять нічого.
По понеділках, середах і п'ятницях допустиме сухоїдіння: хліб, сирі і квашені овочі, зелень, фрукти, сухофрукти, горіхи, мед. З пиття дозволені відвари або настої з трав, фруктів і ягід, квас.
По вівторках і четвергах можна вживати в їжу гаряче. Їжу, що пройшла теплову обробку, варену, печену, без рослинної олії.
По суботах і неділях, а також у святкові дні дозволена їжа з рослинною олією і вино.
7 квітня святкується Благовіщення Пресвятої Богородиці. В цей день можна їсти гарячу їжу з рослинною олією, вино і рибу.
20 квітня - Лазарева субота, коли також дозволено вживання рибної ікри.
21 квітня, у Вербну неділю можна їсти рибу.
26 квітня, Страсна п'ятниця - в цей день не можна нічого їсти.
Щоб під час Великого посту не нашкодити своєму здоров'ю, намагайтеся скласти повноцінне, різноманітне і правильне харчування. Також, перед тим як починати постити, проконсультуйтеся з лікарем і порадьтеся з духовним наставником.