Коли спиртне виходить із організму – і знову можна за кермо?
Як повідомляє портал "То є Львів", максимальне значення алкоголю в крові водія, допустиме в 2017 році – 0,2 проміле. Даний показник введений не випадково, оскільки існує ряд захворювань і продуктів, які підвищують вміст природного алкоголю в організмі людини. Тому, щоб уникнути необгрунтованих штрафів за «п’яну їзду», в Україні, як і в багатьох європейських країнах, встановлено гранично допустиму концентрацію етанолу в крові, сечі і видихуваному повітрі.
На жаль, деякі водії сприймають допустимі 0,2 проміле, як дозвіл випити за кермом і забувають, що алкоголь є однією з найбільш поширених причин ДТП. Своєрідний світовий рекорд за кількістю проміле за кермом встановлений чеським водієм – 8,39. При цьому смертельна доза для людини становить 5-6 проміле. Що цікаво, попередній рекорд теж належав чеху – 7,94 проміле алкоголю.
Від чого залежить ступінь алкогольного сп’яніння?
Ступінь алкогольного сп’яніння залежить від кількості і міцності прийнятих спиртних напоїв, обсягу і складу з’їдених продуктів, віку, ваги і статі водія, а також загального стану організму. На порожній шлунок концентрація алкоголю в крові людини наростає набагато швидше і досягає максимуму приблизно через 30-80 хвилин, на повний шлунок процеси всмоктування спирту протікають повільніше – максимум алкоголю в крові спостерігається через 90-180 хвилин.
Час виведення пива
Пиво – найпоширеніший слабоалкогольний напій, тому водієві важливо правильно розрахувати період його вивітрювання. Наркологи стверджують, що пляшка пива об’ємом 0,5 літра повністю виводиться з організму протягом 2-2,5 годин. Літр пива вивітрюється через 4,5-5 годин, на повне виведення 1,5 літрів буде потрібно приблизно 7 годин.
Час виведення горілки
Мабуть, горілка – напій, який найчастіше вживається в нашій країні, але мало хто знає, як даний алкоголь проявляє себе при встановленні рівня сп’яніння. На думку експертів, горілка – досить підступний напій, оскільки після першої дози спиртного (100 мл) рівень алкоголю в крові становить близько 0,8 проміле.
Заміри алкотестера після другої порції горілки показали 0,2 проміле, а ось третя доза (150 мл) привела до істотного стрибка – 2,75. Такі незвичайні дані обумовлені тим, що горілка, як і інші міцні спиртні напої, вступає в реакцію в шлунку і тільки після цього всмоктується в кров. Швидкість вивітрювання горілки приведена в таблиці нижче.
Час виведення коньяку і віскі
Любителі коньяку і віскі повинні знати, що принцип їх впливу на організм схожий з вживанням горілки. Однак, через присутність додаткових домішок, період повного очищення організму від коньяку і віскі триває приблизно на 10% довше, ніж від горілки (див. Таблицю).
Час виведення вина
Термін вивітрювання 100 мл вина становить 1,5 години, для виведення 0,5 л слабкого вина середньостатистичній людині потрібно близько 7,5 годин, а значить для повного очищення організму від 1 пляшки вина (700 мл) необхідно 10,5 годин.
Як швидше вивести алкоголь з організму?
Усім водіям, які задаються питанням, як швидко вивести алкоголь з організму щоб сісти за кермо, слід пам’ятати, що ніякі народні засоби і медикаменти не допоможуть моментально очистити організм від алкоголю і істотно знизити проміле в крові.
Як правило, сідати за кермо після п’янки можна не раніше, ніж через добу. Більшість методів витвереження сприяють лише зняттю найбільш явних симптомів сп’яніння і приведення людини в більш-менш осудний стан не більше. Так що ключовим моментом в процесі протверезіння є час.
Калькулятор алкоголю для водіїв
Алкогольний калькулятор допомагає визначити приблизний зміст спирту в крові і розрахувати час, через який можна сідати за кермо без ризику і небажаних наслідків для себе і оточуючих. Незважаючи на свою популярність, віртуальні калькулятори і таблиці алкоголю не дають 100% гарантії при визначенні часового проміжку повного очищення організму. Проте, для кращого розуміння термінів вивітрювання алкоголю наведемо таблицю:
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сказали, коли стартує сезон увімкнених фар