У середу, 6 березня, у Києві, в Українському домі, відбулися установчі збори, під час яких відповідно до результатів інтернет-голосування мали сформувати склад Громадської ради при новоствореному Міністерстві ветеранів. Однак під час зборів виник скандал через підозру у фальсифікації результатів голосування.
Про це у коментарі «Вголосу» розповів командир «Карпатської січі» Олег Куцин.
До слова, інтернет-голосування за кандидатів до складу Громадської ради при Міністерстві у справах ветеранів України відбувалося з 15.00 год. 28 лютого до 15.00 год. 1 березня.
Олег Куцин розповів: напередодні створили ініціативну групу з середовища, наближеного до влади. Відтак члени цієї ініціативної групи ще до початку роботи установчих зборів Громадської ради ініціювали свій список із 35 осіб. А Громадська рада відповідно до закону має складатися саме з 35 осіб. При цьому в ефірі “5-го каналу” напередодні установчих зборів один із представників цієї ініціативної групи агітував голосувати саме за цей склад.
«Під час проведення установчих зборів десятеро з 13 членів лічильної комісії підписали протокол, відповідно до якого заявлено, що комісія не може встановити результатів голосування через те, що не мала повного контролю над системою голосування», — уточнив він.
Та додав: «Виникла велика підозра, що були «вкиди» та використані «ботоферми». Бо під час голосування були тисячі випадків відхилення прийому сигналу, не приходили смс-підтвердження на телефон. Багато людей не змогли взагалі проголосувати».
Проте, за словами Олега Куцина, проконтролювати процес голосування неможливо, бо контроль за системою голосування перебуває у самому міністерстві, яке не надало лічильній комісії доступу до системи голосування.
При цьому, як додав командир «Карпатської січі», під час зборів учасники ініціативної групи наголошували, що лічильна комісія не повинна нічого контролювати, а тільки оголосити результати голосування.
«На зборах було досить «гаряче». Представники середовища, наближеного до влади, навіть ударили одного з учасників зборів. Були залякування та погрози Інтернетом від учасників цієї ініціативної групи. На знак протесту значна частина учасників установчих зборів, в т. ч. десятьох членів лічильної комісії та секретаря зборів покинули залу. Залишились лише представники ініціативної групи, які вважають, що їх обрали чесно», — уточнив він.
«Ця ситуація є дуже негідною. На мою думку, цю Громадську раду при Міністерстві ветеранів формують як кишенькову. Й якщо міністр Ірина Фріз без належного розслідування затвердить це шахрайство, то ми розумітимемо, якою буде робота цієї Громадської ради. Адже багато громадських і ветеранських організацій обурені цією ситуацією та не визнають результатів цього інтернет-голосування і відповідно такого шляху та порядку формування Громадської ради. Хоча я знаю багато з представників цієї групи як достойних бійців та волонтерів і думаю, що їх просто використали», — резюмував Олег Куцин.