Опубліковано рішення КСУ про позбавлення мандата за прогули і «кнопкодавство».
Про це повідомляє «PБК-Укpаїна» з посиланням на прес-службу КСУ.
Конституційний суд України (КСУ) оприлюднив рішення про визнання неконституційним законопроекту №1027 про позбавлення мандата народних депутатів за прогули та «кнопкодавство».
Згідно з рішенням КСУ, законопроект не відповідає вимогам частини першої ст. 157 Конституції України та відповідає вимогам частини другої ст. 157, ст. 158 Конституції України.
ЧИТАТИ ТАКОЖ: Кадровий тупик президента. Конституційний суд дав по руках Зеленському
У висновку КСУ зазначається, що спроба встановити відповідальність народного депутата України за порушення припису частини третьої статті 84 Конституції України можна вважати за законну мету. Водночас запропонована в законопроекті формула передбачає надання судового повноваження встановити тільки сам факт того, мало місце чи ні «неособисте голосування».
«Конституційний Суд України, ґрунтуючись на своїй послідовній юридичної позиції, згідно з якою «обмеження прав і свобод людини і громадянина є допустимим лише за умови, що таке обмеження є домірним (пропорційним)», вважає, що будь-яке втручання в права людини навіть при наявності легітимної мети, всупереч вимозі пропорційності, неодмінно викличе обмеження прав і свобод людини Враховуючи викладене, Конституційний Суд України вважає, що законопроект є таким, що не відповідає частині першій статті 157 Конституції України», - йдеться в повідомленні.
У КСУ також зазначили, що у запропонованій законопроектом редакції статті повноваження народного депутата припиняються достроково у разі «відсутності без поважних причин на третині пленарних засідань Верховної ради та / або засідань комітету, членом якого він є, протягом однієї чергової сесії».
КСУ вважає, що ця вимога не є співмірною з переслідуваною метою.
«Крім того, застосоване у законопроекті поняття «без поважних причин» має оцінювальний характер, що не відповідає критеріям чіткості, однозначності, як того вимагає юридична визначеність», - йдеться в повідомленні.
Таким чином, у висновку констатується, що Законопроект не відповідає вимогам частини першої статті 157 Конституції України й відповідає вимогам частини другої статті 157, статті 158 Конституції України.
Висновок Конституційного Суду України є обов'язковим, остаточним і таким, що не може бути оскарженим.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Конституційний Суд дозволив Раді скоротити кількість депутатів