Про це 05 беpезня 2018 року повідомляє сайт «Аргумент».
Про це повідомляє 5 березня голова департаменту зв’язків з громадськістю МВС Артем Шевченко.
Сухою мовою цифр щодо затриманих у суботу під ВР учасників бойових дій. Загалом до Печерського та Шевченківського управлінь поліція Києва доправила 111 осіб. Посвідчення УБД мали 15 з них, — пише Шевченко.
За його словами, ще двоє заявили, що є учасниками бойових дій, усно, але не надали ніякого документу на підтвердження цього.
Посвідчення «інвалід війни» мали ще 2 затриманих, — додає Шевченко.
За його словами, адміністративні матеріали було складено на чотирьох осіб(жінки), серед яких не було УБД.
Оголошено про підозру в скоєнні кримінального провадження за ст. 296 ККУ «Хуліганство» (події під ВР 27.02.2018 р.) одному чоловіку — учаснику бойових дій.
Один із УБД перебував в розшуку за Святошинським УП за ст. 309 «Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту» КК України від 29.05.2015 року, — зазначає речник МВС.
За словами Шевченка, серед всіх затриманих УБД — семеро раніше служили у батальйоні НГУ «Донбас».
Вранці 3 березня біля наметового містечка під Верховною Радою відбулися сутички між поліцією і протестувальниками.
У поліції заявили, що на території табору проводяться слідчі дії за рішенням суду в рамках 2 кримінальних проваджень — одне з них відкрито за фактом спроби захоплення Міжнародного центру культури і мистецтв (Жовтневого палацу), інше — по подіях 27 лютого біля ВР.
Представники поліції демонтували намети біля Верховної Ради.
До відділків поліції доставлено понад 100 сіб, які чинили спротив співробітниками поліції. Розпочато кримінальне провадження за ст.345 КК - «Погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу», — зазначили у поліції.
За даними правоохоронців, під час проведення слідчих дій біля ВР у наметовому містечку було вилучено 9 гранат РГД-5, запали, «коктейлі Молотова» та 5 димових мін.
Офіс Уповноваженого Верховної Ради з прав людини та низка правозахисних організацій заявили, що в діях правоохоронців при ліквідації наметового містечка під Верховною Радою 3 березня вбачається низка грубих порушень прав людини.
Як повідомляла Державна служба у справах ветеранів війни та учасників АТО, статус учасника бойових дій станом на 28 лютого 2018 року отримали 328 089 осіб.