image
 |  97 6 Листопада 2022 | 21:54

Куди зникає секс у стосунках і що з цим робити?

Пам’ятаєш, скільки сексу в тебе було на початку стосунків? Наскільки менше його стало тепер? І ось ти вже заходиш на сторінку секс-шопу і читаєш безліч постів про те, як розпалити пристрасть у стосунках.

Куди зникає секс у стосунках? Як його повернути? Можливо, цього взагалі не варто робити.

Взагалі, це нормально.

Хтось із твоїх друзів може продовжувати пристрасно цілуватися навіть при інших, і от ти вже почуваєшся сексуальною невдахою у своїх стосунках. Але насправді більшість пар займається сексом доволі рідко. І чим довші стосунки — тим менше сексу.

Статистика доволі жорстока: за даними 2017 року, пари у довготривалих стосунках займаються сексом у середньому раз на тиждень. Лише раз! А один із американських терапевтів стверджує, що серед 20,000 пар у його практиці тільки 26% мали щотижневий секс; інші робили це значно рідше. Тобто, рідко займатися сексом — це нормально!

Але як же стосунки?

Всі ми звикли до ідеї, що хороші стосунки неможливі без хорошого сексу. Якщо пара займається сексом постійно — це ніби ознака пристрасті та сильної любові. Але з наукової точки зору це так не працює. Частий секс ніяк не впливає на якість стосунків.

Згідно з даними одного дослідження, 1 раз на тиждень — це золотий стандарт щасливих пар. Ті, хто мають секс частіше, не вважалися щасливішими. А от що дійсно впливає на стосунки, так це якість сексу — пари, яким подобається секс, дійсно більш задоволені стосунками загалом. Тому перед тим, як купувати чек-ліст “Як урізноманітнити секс?” в Інстаграмі, поговори з партнером/кою та чесно визнач, чи влаштовує вас обох ваш секс. Не варто шукати проблему там, де її немає.

Та крім норм існує ще індивідуальне бажання. І якщо раніше "відхилення" в одну чи іншу сторону вважалися ненормальними, зараз можна хотіти сексу як декілька разів на день, так і раз на рік (або не хотіти зовсім). Що, як невелика кількість сексу не влаштовує когось із партнерів? Або навіть обох? Причин зниження кількості сексу в стосунках може бути багато. Почнемо з найпростіших.

В чому причина?

Причина 1. Фізіологічні зміни

Бажання — це не тільки психологічний, а й фізіологічний процес. Тому в першу чергу треба виключити саме фізичні причини.

Що викликає низьке лібідо?

- гормональний дисбаланс

- вживання деяких медикаментів (стероїди, деякі антидепресанти, опіоїдні знеболювальні, побичний ефект оральних контрацептивів)

- занадто низька або занадто висока фізична активність

- недостатня кількість сну

- депресія

- деякі хронічні хвороби (діабет 2 типу, ожиріння, захворювання внутрішніх органів)

- вживання алкоголю та наркотичних речовин

Але найчастіше на недостатню кількість сексу жаліються цілком здорові пари, які не мають очевидних причин не хотіти сексу. Проблема частіше має психологічну основу.

Причина 2. Стрес та поганий сон

Дедлайни горять, грошей на нову квартиру постійно бракує, до відпочинку ще пів року, а поки ти щовечора стоїш в жахливих заторах. Сучасне життя надзвичайно складне із психологічної точки зору, і не дивно, що час від часу ми всі стресуємо. В таких випадках секс може більше не сприйматися як щось приємне, а навпаки — як додаткове навантаження для організму.

Додай сюди відсутність здорового сну — і отримаєш готову причину зниженого лібідо. Коли організму не вистачає відпочинку, він уникатиме додаткових навантажень.

Причина 3. Передбачуваність

Як часто в сексі ти рухаєшся за одним сценарієм? Спочатку обійми, потім поцілунки, потім — оральні ласки та фрикції у 2-3 комфортних позах. Така поведінка логічна, бо мозок запам’ятовує найпростіші способи отримати бажане. Але все ж, з кожним разом ця передбачуваність знижує задоволення.

Причина 4. Відсутність близькості

Ви можете бачитися щодня або взагалі жити разом, але не бути справді близькими. Причому і в психологічному, і навіть у фізичному сенсі. Спробуй пригадати, скільки вечорів ви просто розмовляли замість того, щоб мовчки переглядати серіал. Або порахуй, скільки разів на день ви обіймаєтеся і цілуєтеся. Якщо результати невтішні, ти знаєш де починати шукати.

Причина 5. Секс не приносить задоволення

Мозок — ще та егоїстична штучка, якій подавай тільки хороше і відмітай все неприємне. Тому коли секс переходить з розряду “вау” в ряди “так собі задоволень”, мозок більше не хоче ним займатися (особливо, якщо в категорії “вау” залишаються речі, які потребують мінімум дій). Чому так відбувається? Так, з одного боку, гормони втихають, і кожен секс вже не є сенсаційним. Але часто причина ховається у відсутності комунікації між партнерами: вони не знають, як зробити партнеру/ці добре, тому роблять як звикли. А в сексі завжди потрібен індивідуальний підхід.

Тож.. що робити?

Окей, ти вже знаєш, що сексу вам з партнером/кою відверто бракує. З чого почати? Велика кількість пар чомусь заходить на сторінку якогось секс-шопу та починає обирати щось серед незвичного одягу, лубрикантів, девайсів та гаджетів. Комусь це дійсно може допомогти — але частіше таке рішення лише трохи відсуне проблему на майбутнє. До того ж є більш дієві та економні варіанти.

1. Говоріть словами через рот

Великої кількості проблем можна було б уникнути, якби пари частіше говорили та слухали одне одного. І якщо в стосунках загалом про ідеальне розуміння говорити дещо утопічно, то в сексі можна пробувати. Кажи, що тобі подобається, а що ні. Питай у партнера/ки про бажані практики. Разом подумайте, чого вам бракує. Якщо прямо говорити про секс тобі незручно, знайди референси — покажи у фільмі те, що хочеш спробувати у житті.

2. Проводьте час тільки вдвох

Без друзів, гаджетів, серіалів та їжі. Спілкуйтеся, обіймайтеся, грайтеся — робіть що завгодно, аби тільки бути в емоційному контакті один з одним. Краще якщо до емоційного контакту додасться і тілесний.

3. Пограйте в заборони

Тут є одразу дві круті практики, які допоможуть підвищити бажання. Перша — заборона на секс: вам потрібно роздягтися і ніжитися голими. Можна робити все, крім безпосередньо сексуальних дій (спойлер: скоріше за все, ви програєте). Друга — заборона на певну дію. Часто секс іде за одним і тим же сценарієм, тому щоб трошки розшевелити всю діяльність, забороніть щось одне одному. Якщо ви зазвичай кохаєтеся в ліжку, домовтеся про секс будь-де, тільки не в ньому. Якщо секс грубий — забороніть сильні стискання чи ляпаси.

4. Домовтеся про секс

Запланований секс може здаватися навіть гіршим, ніж відсутність самого сексу. Однак, зізнайся — часто на секс просто немає часу. Тому немає нічого поганого в тому, щоб цей час виділити. Просто сприймай це як домовленість про побачення. Більше того, мозок не так любить саму нагороду, як процес очікування — тому саме планування дня Х вже може збудити.

5. Позбавтеся всього, що вас не збуджує

Можливо, в глибині душі ти ненавидиш секс у шкарпетках, тебе дуже відволікає музика на фоні, або навпаки — не надто збуджує крик сусідів під вікнами. Секс — це завжди про контекст, тому дуже важливо зробити правильний сеттінг. Якщо ліжко асоціюється більше зі сном, кохайтеся на дивані. Якщо переживаєш, що тебе почують сусіди — вмикай гучніше музику. Не подобається світло? Вимикай його, запалюй свічки або купуй неонові лампи.

6. Почніть себе любити

Дослідження підтверджують, що сексу більше там, де партнери (особливо партнерки) більше сексуально розкуті. Якщо ти соромишся свого тіла, розмірів або вигляду окремих його частин чи поведінки в сексі — “кіна не буде”, бо секс буде асоціюватися з травматичним, а не приємним досвідом. Тому спробуй знайти в собі прекрасне замість того, щоб фокусуватися на недоліках. Або попроси партнера/ку допомогти — може це стане прелюдією до бажаного сексу ;)

Авторка статті: Юлія Iгнатуха

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити