Також у пріоритеті українців - оплата комунальних послуг - 11,6% прибутку, транспорт - 9,5%, тютюн і алкоголь - 7,6%, пише "Сегодня".
Найменше грошей готові віддавати за освіту - 1,2% загального прибутку. На ресторани витрачають у середньому 2,9%, на відпочинок - 3,2% коштів. Така картина складається через упевненість українців у кризовому стані країні. Якщо торік 66% громадян не вірили в те, що країна зможе перемогти кризу в найближчий рік, то нині в це вже не вірять 77% українців.
"Споживачі залишаються обережними у витратах, оскільки рівень їхньої впевненості є найнижчим в Європі. Однак навіть в умовах споживчого песимізму бізнес з оптимізмом дивиться в майбутнє. Ці тенденції створюють ґрунт для розвитку: бізнес відходить від тактики виживання і замість цього використовує можливості для стійкого розвитку конкуренції", - сказав Вайос Діморагас, гендиректор Nielsen в Україні та Білорусі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Перевірили пасажирських перевізників: за два дні – 326 порушень
Тим часом українці активно заощаджують на одязі - 49%, на газі та електроенергії - 47%, на їжі - 46%, на розвагах поза домом - 42%. Також задля економії часто купують більш старі моделі електроніки. Майже у третини українців після купівля харчів, найнеобхідніших товарів та оплати комуналки грошей взагалі не залишається.