Про це 27 грудня 2017 року повідомляє сайт «Гордон».
Аудіозаписи у справі лідера «Руху нових сил» Михайла Саакашвілі, які транслювали у Верховній Раді, «були нарізкою деяких епізодів», визнав генеральний прокурор України Юрій Луценко.
Записи телефонних розмов у справі лідера «Руху нових сил» Михайла Саакашвілі здобуто законним шляхом. Про це генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив у інтерв'ю українським телеканалам, яке 27 грудня транслював «1+1».
Він визнав, що аудіозаписи, які транслювали у Верховній Раді, «були нарізкою деяких епізодів».
Але, наприклад, розмова Саакашвілі й Курченка – цілісна. Її записано з одного пристрою. Розмови правої руки Курченка і правої руки Саакашвілі записано з іншого пристрою, – розповів Луценко.
Він зазначив, що зараз проводять технічну державну експертизу цілісності записів. Після цього буде проведено фоноскопічну експертизу про належність голосів. Прокурор запевнив, що до оцінювання готові допустити західних фахівців.
Думаю, що протягом місяця, можливо, півтора, ми отримаємо перший результат. Щодо фоноскопічної експертизи, це, як правило, займає трохи більше часу, – повідомив Луценко.
За його словами, у слідства також «є свідчення двох осіб, які привезли сотні тисяч доларів, а потім і євро, і передали правій руці Саакашвілі Северіону Донгадзе».
І це зафіксовано як аудіо, так і переписано всі номери купюр, частину з яких було вилучено під час арешту Донгадзе на трасі між Києвом і російським кордоном, – наголосив генпрокурор.
5 грудня Луценко заявив, що оточення Саакашвілі отримало з Росії приблизно $500 тис. на фінансування мітингів для повалення української влади. За його словами, метою акцій лідера «Руху нових сил» було припинення кримінального переслідування стосовно бізнесмена-утікача Сергія Курченка і відновлення його контролю над активами в Україні. ГПУ також оприлюднила аудіозаписи телефонних розмов, які нібито підтверджують це.
Саакашвілі запевнив, що не знайомий із Курченком, а записи ГПУ назвав фейком.
6 грудня помічника лідера «Руху нових сил» Дангадзе заарештували на 60 діб.
Екс-президента Грузії затримали з другої спроби ввечері 8 грудня. Прокуратура вимагала для політика запобіжний захід у вигляді домашнього арешту з носінням електронного браслета.
11 грудня Печерський райсуд Києва відхилив клопотання обвинувачення і відпустив Саакашвілі на свободу. Генеральна прокуратура України подала апеляцію, яку мають розглянути 3 січня.
22 грудня і 26 грудня політик не з'явився на допити у СБУ.