image
 |  20 2 Вересня 2021 | 23:31

Луцьк не потрапив до переліку міст із найбільш сприятливим бізнес-кліматом, – дослідження

У місті Києві презентували рейтинг міст-учасників Індексу конкурентоспроможності міст України 2021. На жаль, обласний центр Волині не зумів потрапити до переліку міст із найбільш сприятливим бізнес-кліматом.

11 міст України – Хмельницький, Івано-Франківськ, Львів, Мукачево, Бахмут, Тернопіль, Вінниця, Маріуполь, Олександрія, Мелітополь та Чернігів – визнані містами з найбільш сприятливим бізнес-кліматом та ефективним економічним врядуванням у цьому році.

Такими є результати дослідження “Індекс конкурентоспроможності міст України (ІКМ) 2021”, яке провела Програма USAID “Конкурентоспроможна економіка України” (КЕУ) спільно з компанією Інфо Сапієнс, Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій. 

Загалом цього року досліджували 45 найбільших міст України: обласні центри, Київ та міста з населення понад 74 тис. осіб. У попередньому індексі - 2019/2020 - досліджували лише обласні центри та м. Київ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Обвинувачена у хабарництві екс-чиновниця Волинської ОДА в суд не з'явилася

Для вимірювання ІКМ 2021, Програма USAID КЕУ, у партнерстві з компанією Інфо Сапієнс, провела масштабне опитування у 45 найбільших містах України - 24 обласні центри та 21 місто з населенням від 73 тис. осіб. Під час дослідження ІКМ 2021 року опитано 7 тис. 454 суб'єктів підприємницької діяльності, які висловили думки про бізнес-клімат та про зусилля міської влади у створенні сприятливого середовища.

За результатами проведеного опитування та зібраних статистичних даних з міст, Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій підготовлено звіт та рейтинг міст-учасників, а також проаналізовано показники ІКМ 2021 з минулорічними - ІКМ 2019/2020. Різниця у значеннях ІКМ для 1-го та 45-го місця зберігається великою - 67,65 до 36,84, також 27 з 45 міст увійшли до ТОП-6 найкращих міст як мінімум в одному з компонентів, що свідчить про суттєву різницю у діловому кліматі, політиці місцевих рад, та як результат, - конкурентоспроможності кожного міста. 

Арсеній Положій, радник з питань регіональної конкурентоспроможності Програми USAID КЕУ, зробив короткий огляд Програми покращення ІКМ та Міжміської робочої групи. Чотири з п’яти міст-учасників Програми ІКМ вже покращили свої показники в ІКМ 2021. Ще п’ять міст - Житомир, Запоріжжя, Полтава, Рівне та Херсон, долучаться до ініціативи найближчим часом. Завдяки онлайн платформі Міжміської робочої групи, яку розробила ГО “Електронна Республіка”, 38 міст можуть ділитись кращими практиками для поліпшення бізнес-клімату у громадах.

Міський голова Хмельницького, - лідера ІКМ 2021, - Олександр Симчишин зазначив, що лідерство міста у рейтингу ІКМ стало дуже корисним у роботі з іноземними інвесторами під час зустрічей та закордонних відряджень, а також саме ІКМ посприяв в отриманні призу від Парламентської Асамблеї Ради Європи, на думку міського голови.

Міський голова Кропивницького Андрій Райкович, доповнив, що ІКМ дає можливість “ставати якіснішими, сучасними, відкритими для громади і експертного середовища”.

Міський голова Тернополя, Сергій Надал, підтримує твердження, що ІКМ є стимулом для роботи органів місцевого самоврядування та хорошим інструментом залучення інвестицій.

Міський голова Житомира, Сергій Сухомлин, який долучився до Програми ІКМ, відзначив, що “українські міста конкурують між собою за інвестора, але в першу чергу конкуренція йде з польськими, чеськими містами, які мають можливості залучити українських робітників. Він додає, що "створення такого індексу і робота українських міст із покращення інвестиційного клімату, це ще і конкурентність країни”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мери від ВО «Свобода» мають рекордну підтримку в містах

***

ІКМ - аналітичний інструмент для оцінки місцевого бізнес-клімату та ефективності економічного врядування. Його мета - стимулювати лідерство місцевої влади в економічному розвитку, виявляти регуляторні бар’єри, корупцію та непрозорість, подолання яких підвищить успішність бізнесу. Для інвесторів ІКМ може стати основою для прийняття рішень щодо доцільності інвестицій у містах, які беруть участь в ІКМ. А міській владі ІКМ дозволить ідентифікувати кращі практики та відмінності у бізнес-кліматі міст, виявити «слабкі місця» та можливості для покращення. Індекс може стати інструментом діалогу між містами та Урядом України, сприятиме покращенню бізнес-клімату та поширенню кращих регуляторних практик на місцевому та національному рівнях.

ІКМ складається з 10 компонентів для оцінки різних аспектів конкурентоспроможності міст:

1. Започаткування бізнесу

2. Доступ до публічного майна

3. Прозорість та відкритість даних

4. Вартість дотримання законодавства

5. Податки та збори

6. Неформальні платежі та корупція

7. Безпека ведення бізнесу

8. Лідерство міської влади

9. Ресурси для розвитку

10. Підтримка інновацій

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Нововолинську встановили небезпечний дитячий майданчик (ФОТО)

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити