image
 |  0 14 Серпня 2020 | 12:27

Медовий спас 2020: що святять і чого не можна робити 14 серпня

Медовий Спас, або Маковія - перше з 3 літніх свят на честь Спасителя. Наступними святкують Яблуневий і Горіховий.

У церкві цього дня святять мак і мед нового врожаю. Мед не слід забирати додому. Після освячення його треба віддати нужденним або залишити в церкві як милостиню. Обов'язково приносять воду - на честь ритуалу її освячення Медовий Спас іменується Спасом на воді. Також святять різні квіти, особливо чорнобривці та волошки, й обереги з трав, які називають "маковійчиками". Їх роблять із голівок маку, чорнобривців, гвоздик і волошок, полину й інших цілющих трав.

На Маковія готують різноманітні страви з маком: вареники, пироги, маківники, обрядові коржики - шулики, а також пряники з медового тіста - медяники. Однак не слід забувати, що на Першого Спаса починається Успенський піст. Тому всі страви готують пісними. Піст триває 2 тижні й закінчується 28 серпня - на свято Успіння Богородиці.

У це свято не можна шуміти, весело гуляти й гучно розмовляти, бажати людям зла. Уникають важкої роботи. Цього дня була давня традиція чистити та впорядковувати колодязі. Традиційно 14 серпня востаннє купаються у відкритих водоймах. Вважають, що на Спаса скупатися - гріхи та хвороби змити.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Медовий Спас: що і за скільки продають у центрі Луцька (ФОТО)

Народні прикмети на Маковія:

Яка буде погода на Медовий Спас - така вона буде й 28 серпня.

Пройшов Спас - пройшло й літо.

Після Медового Спасу бджоли перестають носити мед.

Якщо дощ на Маковія, лісових пожеж буде мало.

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити