Про це 21 червня 2018 року повідомляє сайт «Укрінформ».
Про це заявив глава польського уряду Матеуш Моравецький під час прес-конференції в четвер у Будапешті після завершення переговорів у форматі «Вишеградська група+Австрія», повідомляє кореспондент Укрінформу.
Польща відіграє роль (у зниженні міграційної напруги на сході Європи), про що я говорив також з канцлером Меркель, яка позитивно сприйняла те, що ми робимо на східному фланзі. Я підкреслив, що в нас перебуває 25 тис. чеченців, перебувають біженці з Азії - із Узбекистану, Туркменістану, з інших країн Середньої Азії і, звичайно, біженці, які знайшли у нас притулок зі східної України без даху над головою у зв'язку з війною, російською агресією в Україні, - сказав Моравецький.
Він зазначив, що є певна різниця між країнами сходу і півдня Європи і висловив задоволення з приводу того, що країни «Вишеградської групи» мають схожі погляди на міграційну політику в Європі.
Як повідомлялося, 28-29 червня у Брюсселі відбудеться засідання Європейської ради, де одним із головним питань буде вирішення міграційної кризи та удосконалення європейської системи з надання притулку біженцям. Натомість 24 червня у Брюсселі відбудеться міні-саміт з питань міграції, який скликає президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер. Глави урядів країн «Вишеградської четвірки» (Польща, Чехія, Словаччина, Угорщина) вже задекларували, що не братимуть участь в цій зустрічі.
У Польщі зараз перебуває приблизно мільйон українських трудових мігрантів. За даними Управління з питань іноземців Польщі, з 2014 року до сьогодні статус політичного біженця в Польщі отримали 74 громадянина України, а додатковий захист на території РП - загалом 212 українців. Як зазначається, на кінець лютого цього року соціальну допомогу від Управління з питань іноземців Польщі отримував загалом 731 громадянин України.