30 січня цього року департаментом муніципальної варти на своїй сторінці у Facebook була опублікована інформація про старі автомобільні шини у дворах будинків та їх демонтаж. Минуло менше одного місяця, а до департаменту надійшло вже понад 60 повідомлень від мешканців міста з проханням вивезти старі автомобільні покришки, які вкопані або складені у їх дворах.
Про це пишуть луцькі муніципали.
Непридатні до вживання шини несуть величезну шкоду здоров’ю людей та дітей зокрема. Зараз дитячі майданчики, а то і пісочниці прийнято красиво обкладати пофарбованими в різні кольори покришками. Влітку, на спекотному сонці, фарба лопається, гума нагрівається, і всі канцерогени випаровуються. І цим дихають діти. У повітря надходять бензол, ксилол, стирол, толуол, а так само сполуки хлору, сірки й азоту, оксиди металів.
В більшості випадків, творці ігрових майданчиків зі старих шин навіть не здогадуються, який небезпечний подарунок вони приготували дітворі. Хлопці з вереском і криком носяться на цих майданчиках, а їх мами розчулено спостерігають за ними. А в цей час їхні діти вдихають руйнівні канцерогени.
Відпрацьовані автомобільні покришки не дарма є відходом четвертого класу небезпеки. При довгому впливі на навколишнє середовище вони завдають колосальної шкоди. До їх складу входять понад 120 шкідливих хімічних речовин, багато з яких є сильними канцерогенами, які згубно впливають на здоров’я людини та можуть викликати онкологічні захворювання.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Водії луцьких тролейбусів розкидають графіт посеред вулиці (ФОТО)