Іспанська, закарпатська і, нарешті, волинська. На ринках Луцька з’явилася місцева полуниця. Ціна на ягоду поки що не всім по кишені, тож і беруть її не так охоче, як зазвичай. Почім полуниця у місті та в селі – дивіться у сюжеті.
На тридцяти сотках городу біля хати Тетяни Леонтьєвої не традиційна городина, а полуниці. Вирощує ягоду вже кілька років, але цієї весни вирішила поекспериментувати й посадила п’ять сортів. Трохи на вулиці, трохи в теплиці.
Перші полуниці жінка зібрала в середині травня. Хоч погода цього року не дуже сприятлива, на відкритому ґрунті ягоди вродили непогано. Допомогло агроволокно.
«Чим раніше накриєш – тим раніше бубка виростає», – каже господиня.
Кожен сорт, розповідає Тетяна, різниться смаком, розміром та тривалістю зберігання. А перші любителі полуниці знайшлися швидко. Перші зібрані плоди вже встигли розібрати.
Свої ягоди жінка намагається зробити максимально натуральними, тому використовує тільки органічне добриво. У теплиці ж головне – щоб були достатня волога та комфортна температура. А хоч на календарі травень, нічні заморозки ніхто не скасовував. Саме тому ящики з ягодою стоять на соломі.
Полуницю жінка продає по 100 гривень за кілограм. Ціни на неї цьогоріч зростуть, але не до космічних, впевнена Тетяна. Адже на Волині чимало людей вирощує ягоду.
«Як сезон і масово починається полуниця, то хоча би мінімум 25-30 гривень була. Було б прекрасно», – стверджує Тетяна.
Хто ж своєї полуниці не вирощує – купує на ринках. У Луцьку на прилавках ягода з’явилася ще на початку травня. Тоді доходило й двохсот гривень за кілограм. Нині ж максимальна ціна, яку ми побачили на Північному ринку, – 170 гривень. Можна знайти й дешевшу ягоду. 150 гривень за кіло просять за нашу, волинську, полуницю. Продукція – із Сенкевичівки, Хорохорина та Манькова.
«Іспанська спочатку була, а тепер вже наша, волинська, Закарпаття», – каже продавчиня Світлана.
Різниця між закарпатською й місцевою полуницею лише в ціні. Адже транспортування обходиться недешево. Саме тому ягоди беруть, але слабенько, кажуть на ринку.
На ринку «Пасаж» торги також різняться від минулорічних. Правда, за полуницю з гаманця тут доведеться викласти менше – від 120 до 150 гривень за кілограм.
«Грошей у людей немає. Переселенці ще мають якісь запаси, виплати, то вони більше вони купують. Вони менш звертають увагу на ціну. А в наших немає коштів», – зазначає продавчиня Наталія.
Покупці, з якими ми поспілкувалися, або не орієнтуються в цінах на ягоду, бо ще не купували, або ж вважають вартість обґрунтованою через ситуацію в країні.
Полуниці на ринках вдосталь, а отже, і покупець на неї знайдеться. Крім того, зовсім скоро місцевої ягоди буде ще більше, й торговцям доведеться знижувати ціни. Прогнозують, що влітку стабільна вартість полуниці закріпиться на 30-50 гривнях.
Детальніше - у сюжеті 12 каналу.