Про це 23 січня 2018 року повідомили у Відділі організації роботи ГУ ДФС у Волинській області.
Саме завдяки роз’ясненню положень закону 40 працедавців в області у минулому році повністю або ж частково погасили 44 мільйони гривень зарплатних боргів.
Фінансовий ефект цієї роботи за підсумками 2017 року для бюджету – це 4,8 мільйона гривень сплаченого податку на доходи фізичних осіб та спрямування на соціальні потреби держави 53,3 мільйона гривень заборгованого єдиного внеску, - зазначає начальник ГУ ДФС у Волинській області Світлана Савчук.
Відтак, моніторинг ситуації за дотриманням вимог податкового та трудового законодавства на ринку праці всіма суб’єктами господарювання незалежно від форми власності, зважаючи на важливість забезпечення своєчасних надходжень до бюджетів та соціальний захист найманих працівників, залишається серед безумовних пріоритетів територіальних органів ДФС у Волинській області, - наголошують в ГУ ДФС у Волинській області.
Щоб розраховувати на гарантовані державою виплати у разі втрати працездатності чи виходу на пенсію наймані працівники повинні бути впевнені, що їх працедавець дотримується вимог закону, тобто нараховує і спрямовує до бюджету ПДФО, військовий збір та єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Відповідальність роботодавця в цих питаннях – це не лише своєчасні кошти в бюджети усіх рівнів на вирішення соціально-економічних питань, а й соціальний захист та гідне пенсійне забезпечення, - підкреслила Світлана Савчук.
Водночас в ГУ ДФС у Волинській області нагадують, що за недотримання вимог податкового законодавства у сфері оплати праці передбачено застосування штрафних санкцій. Зокрема, у 2017 році в ході перевірок волинські фіскали встановили 66 порушень податкового законодавства при виплаті заробітної плати, до бюджету донараховано понад 5,6 мільйона гривень податку на доходи фізичних осіб разом зі штрафними санкціями.