Подружжя із Милушина під Луцьком чотири дні розшукували зниклого сина, у котрого перша група інвалідності та проблеми із психікою. Батько каже, що обходив всі навколишні поля та села і оббивав пороги ТЦК.
Показують документи, що суд давним-давно визнав сина недієздатним. Батьки підозрюють, що його забрали в ТЦК.
Про це пише ВСН з посиланням на сюжет телеканалу каналу Аверс
«Я розумію, що війна. Я розумію, що треба, щоб діти воювали. Я розумію все, ну викрадати хворих дітей, ну ви мені вибачте. Ну можна приїхати ж додому, можна вияснити, хвора твоя дитина чи не хвора», - бідкається мати Валентина Грицик.
Володимир Грицик пригадує, що того 13 серпня повертався додому і побачив як син їде вулицею на велосипеді.
«Приїжджаю до жінки, каже, нема. Їду шукати - немає, канув - ні велосипеда, ні його. І десь ніхто не бачив той момент, що вони робили, як його взяли й повезли. А тут сусід, теж там був, його ввечері 13 відпустили, він каже, що бачив, що солдат вів ремнем прив'язаний за руку його. Викрадення! 14 поїхав в поліцію, кажуть - «куди ви спішите?». Я ж не черевики шукаю, дитину шукаю! Ну він же 21-й рік в мене хворий, замкнеться не говорить зовсім, а вони тако холодком послухали, послухали нічого не писали, вже 15-го я приїхав ви почали щось там писати», - каже батько Володимир Грицик.
Далі батьки стали шукати сина по центрах комплектування.
«Адвокат підключився до справи, зідзвонився з тим хлопцем, що там, то якісь юристи сиділи, каже «по опису він». Я в Ківерцях обходив, все обшукав, думав, туди завезли, не знайшов його там. Вернувся сюди вже з поліцією, туди поїхав, цей ще сусід так підтвердив, погналися, а потім ті хлопці дзвонили, кажуть, що їх десь може за пів години трьох таких схожих вивели. Ну я описав й чому вдітий - козирок зелений, рубашка світла... Кажуть, був там такий, сидів два дні в куткові забився. І от як ми приїхали - батька не пускають нікуди, тільки поліцейських. Він був у Теремно в ТЦК», - каже батько.
Аж на п'ятий день, в суботу, розказує Володимир Грицик, знайомий розвозив продукти у магазини і побачив їхнього сина біля Теремнівських ставків у Луцьку.
«Ніч середа, ніч четвер, ніч п'ятниця ніч - як можна найти дитину? А це ж навіть одна жіночка Галя, кажуть, вона в той момент виходила на вулицю і бачила, як вони брали когось, але вона не зрозуміла кого», - каже мати.
Тепер Юрій злякано ховається у хату.
Один із односельчан розказує, що бачив Юрія у Волинському ТЦК.
«Бачив в ТЦК в Теремно. Я був з військовим і він був з військовим, але я його бачив зі спини, думаю, що він тут робить, в нього ж перша група», - розповів чоловік.
Інший чоловік теж стверджує, що бачив Юрія в ТЦК.
«Дуже худорлявий, скручений калачиком, він лежав, абсолютно нічого не говорив. До нього пробували говорити, він просто лежав мовчав, на контакт не йшов. По людині було видно, що дійсно йому погано. Сходив під себе, почали кричати, охоронці підбігати і я підійшов. А вони ще нерозуміючи взагалі, що відбувається, ще його принижували. Співробітники ТЦК і охоронців перемішку і його просто взяли і ну винесли тих пір я його не бачив», - розповідає чоловік.
Аби прояснити ситуацію, журналісти зателефонували у пресслужбу Волинського ТЦК, там слухавку не взяли.
«Відомості були внесені до єдиного реєстру досудових розслідувань з приміткою «безвісти зниклий». 17 серпня чоловіка розшукали, його доставили додому. Наразі у справі триває слідство, встановлюються усі обставини і вже далі буде прийнято відповідне процесуальнерішення», - розповіла провідна інспекторка сектору комунікації ГУНП у Волинській області Марина Балдич.
Люди кажуть, розуміють, що в країні війна, потрібно мобілізувати чоловіків на захист держави, але не такими методами... Людям боляче від ставлення до них у центрах комплектування. Як то кажуть, все ж прописано у законі - якщо людина інвалід, це можна швидко з'ясувати. Якщо такзваний ухилянт, для таких чоловіків теж є законні методи впливу.