На Волині бюджети формуватимуть на основі гендерного принципу
У 2018 році Волинська область долучилась до роботи з впровадження гендерно-орієнтованого бюджетування на місцевому рівні. Про це власкору «ВолиньUA» повідомили у Волинській ОДА.
14 лютого 2018 року, у Луцьку розпочався тренінг для робочої групи, що працюватиме над впровадженням гендерно-орієнтованого бюджетування у Волинській області. У заході взяла участь та виступила із вітальним словом заступник голови облдержадміністрації Світлана Мишковець.
Тренінг «Суть та етапи гендерно-орієнтованого бюджетування» триватиме для робочої групи два дні. Захід організований за підтримки проекту «Гендерне бюджетування в Україні» (Проект ГОБ). Тож під час тренінгу учасниці та учасники ознайомляться з діяльністю Проекту у попередні роки, дізнаються про стан та проблеми гендерної рівності в Україні, а зокрема у Волинській області, та отримають інформацію про сутність та етапи гендерно-орієнтованого бюджетування і міжнародний досвід його впровадження.
«Гендерне бюджетування – це поєднання управління державними фінансами і гендерної рівності, адже гендерна рівність – це є серцем гендерно-орієнтованого бюджетування. І загалом бюджет має бути з людським обличчям. І вірю в те, що після сьогоднішнього тренінгу кожен з вас за кожною цифрою в бюджеті бачитиме кінцевого споживача. Адже на сьогодні відповідно до фінансового забезпечення і нормативів розраховується бюджет відповідно на одну особу, не враховуючи інтереси і потреба жінок та чоловіків. Тож ми з вами покликані для того, щоб змінити цю ситуацію. Це в кінцевому етапі дозволить підвищити ефективність використання бюджетних коштів, - наголосила національна експертка проекту «Гендерне бюджетування в Україні» Марина Шаповал.