У Луцьку протягом майже десяти років судили приватного нотаріуса. Чоловіка в 2015 році звинуватили в підробці документів: угоди довічного утримання та довіреності на автомобіль. Справа мандрувала з апеляції в касацію і врешті повернулася до Луцького міськрайонного суду.
Кримінальне провадження стосовно нотаріуса відкрили у 2015 році. Двоє потерпілих повідомили, що нотаріус свого часу завірив документи, які потім завдали їм чималої шкоди, йдеться в сюжеті ТРК «Аверс», - пишуть Волинські новини.
Наприклад, одна з потерпілих розповіла, що нотаріус сфальсифікував довіреність на її автомобіль на користь колишнього чоловіка.
«2017 року була підписана фіктивна довіреність на те, що я даю дозвіл на відчуження свого автомобіля чоловікові. Тобто довіреність була підписана без моєї присутності. Є факти, що я не була навіть у Луцьку. Особисто до нотаріуса я не зверталася. Наміру надати таку довіреність чоловікові не мала. Наміру відчужувати цей автомобіль не мала», – прокоментувала потерпіла.
Друга жінка запевняла, що нотаріус незаконно завірив договір довічного утримання з її тіткою. Незважаючи на те, що старша жінка ще за життя склала заповіт, де було вказано, кому у спадок залишиться її квартира, якимось чином помешкання перейшло у власність сторонньої особи.
«Нам зателефонувала моя племінниця. Їй сусідка повідомила, що з квартири вивозять речі. Ми приїхали в квартиру. Квартира була вже майже порожня, і люди, які все виносили, сказали, що їх найняла хазяйка. У нас виникло питання: яка ж хазяйка, якщо господарі – ми?» – пригадала потерпіла.
Свого часу нотаріус повідомляв суд, що нібито був особисто у квартирі та спілкувався з старшою власницею, яка була не проти, аби за нею доглядала стороння особа. А от щодо довіреності на авто, то нотаріус сказав, що не пам'ятає сам факт посвідчення документа.
Читати ще: Підробив документи: Апеляційний суд повторно розглядає справу луцького нотаріуса
У 2021 році Луцький міськрайонний суд виправдав чоловіка. Справа помандрувала в апеляційний суд, потім у касацію та знову опинилася в першій інстанції. Тож усі знову зібралися на засідання.
Захисник обвинуваченого підготував клопотання про закриття кримінального провадження. Зважаючи на те, що терміни давності справді вийшли, сторона обвинувачення не заперечувала проти поданого клопотання. Прокурор лише просив, аби суд взяв до уваги думку потерпілих.
Одна з потерпілих, присутня на засіданні, сказала, що пройшло понад п’ять років. Вона обурилася: чому сторона захисту відразу не подала клопотання про закриття кримінального провадження.
Зрештою суд задовольнив клопотання сторони захисту та виніс постанову про закриття кримінального провадження.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що зміниться з 1 січня 2025: підвищення тарифів, податків і цін на паливо